Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Prywatna opieka medyczna

Ranking benefitów dla pracowników →

prywatna opieka medyczna

Dostęp do prywatnej opieki medycznej to najbardziej atrakcyjny benefit


Miejsce 1. w rankingu benefitów
← Zobacz Miejsce 10 | Zobacz Miejsce 2 →

Partner merytoryczny

Prywatna opieka medyczna to benefit, który umożliwia skorzystanie z usług sieciowych placówek medycznych na preferencyjnych warunkach. Dana firma zawiera umowę z konkretną placówką medyczną, która posiada swoje filie na obszarze całego kraju. 

Firmy udostępniają pakiety medyczne, w ramach których pracownik może wybrać zakres usług danej placówki. Jakie są zalety? Pakiet medyczny zapewnia szybszą pomoc w razie nagłej potrzeby oraz profilaktycznej diagnostyki. Dzięki temu leczenie podejmowane jest na wczesnym etapie, co przekłada się na szybszy powrót do pracy. Pracownicy zyskują poczucie bezpieczeństwa i pewność, że szybko otrzymają należytą opiekę medyczną niezależnie od tego, czy czekają na planowany zabieg, czy też wydarzy się coś niespodziewanego. Zdarza się, że pakiet obejmuje także najbliższą rodzinę pracownika.

57%

Tylu respondentów wskazuje, że prywatna opieka medyczna to najbardziej atrakcyjny benefit.

35%

Tylu respondentów deklaruje posiadanie benefitu w formie prywatnej opieki medycznej.

35%

Tylu respondentów aktywnie korzysta z prywatnej opieki medycznej w formie benefitu pracowniczego.

Zobacz pozostałe benefity z rankingu Top 10

Kiedy szukamy pracy w IT, pod uwagę bierzemy nie tylko wynagrodzenie i konkretne specjalizacje. Benefity – jak potwierdza to nasze badanie – również mają duże znaczenie. Zapoznaj się z podsumowaniem i metodyką badania. →


benefity dla pracowników
Elastyczne godziny pracy
Więcej niż 26 dni urlopu
benefity dla pracowników
Praca zdalna 100%
benefity dla pracowników
Ubezpieczenie na życie
Języki obce z nativem
Zwrot kosztów za telefon i internet
benefity dla pracowników

O badaniu

Benefity w ostatnich latach stały się regularnym elementem oferowanym powszechnie pracownikom, często już bez względu na wielkość firmy. Niezależnie od wielkości organizacji, pracodawcy starają się skusić kandydatów dodatkowymi bonusami. Na zlecenie Enter The Code i Netwise firma badawcza ARC Rynek i Opinia przebadała 1010 respondentów w temacie postrzegania benefitów pracowniczych, a także ich charakteru i częstości występowania.

Kto wziął udział w badaniu? Badanie przeprowadzono wśród 1010 osób, z czego 806 zadeklarowało posiadanie benefitów pracowniczych. W grupie respondentów znalazło się 50% kobiet i 50% mężczyzn w przedziale wiekowym 20-65 lat. Najmniejszą grupę (5%) stanowiły osoby w przedziale wiekowym 20-24 lata. 74% osób zadeklarowało posiadanie wykształcenia wyższego, a 96% ma stałą pracę. W ramach umowy o pracę pracuje 89% osób.


Czytaj artykuły o benefitach i kulturze firmowej