Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
apple vr headset

Apple VR headset przyćmi Oculusa – przekonuje analityk

Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2022

Apple VR headset, czyli zestaw do wirtualnej rzeczywistości Apple’a, to coś więcej niż klasyczne gogle. Nieoficjalnie mówi się, że nowość producenta iPhone’a zapewni dostęp do “mixed-reality”. To oznacza, że będzie oferować zarówno doświadczenia VR, jak i AR. Czyli swojego rodzaju mix obu światów.

Ming-Chi Kuo to analityk i obserwator rynku, który uważnie śledzi poczynania Apple’a
Twierdzi, że firma wprowadzi na rynek swój “jak dotąd najbardziej zaawansowany produkt”
Chodzi o Apple VR headset, który zadebiutuje w styczniu 2023 r.

  • Czy Apple szykuje jakąś rewolucje?
  • Gogle marki z Cupertino zapewniją wrażenia mixed reality. Ponoć to najbardziej skomplikowany produkt, jaki stworzy Apple
  • Analityk, który ma dostęp do poufnych informacji, twierdzi że konkurencja będzie miała sporo do nadrobienia
Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Kuo uważa, że zestaw VR Apple’a będzie zdecydowanie lepszy niż Oculus Quest 2. Ten drugi, należący do Meta, jest obecnie najpopularniejszym na świecie zestawem do wirtualnej rzeczywistości. Nowość Apple’a ma jednak “zmienić zasady gry” i sprawić, że konkurenci szybko zechcą naśladować Apple’a i nadrabiać zaległości.

Zobacz: Tanie tablety do 200 zł

Zdaniem Kuo, który od lat gromadzi informacje na temat przyszłych produktów Apple’a, nadchodzące gogle zapewnią bardzo wciągające wrażenia. “Firma ma już zaawansowany prototyp, ale nie jest jeszcze gotowa na oficjalną prezentację” – twierdzi analityk.

Apple VR headset zamiast gogli Oculus

Apple zarejestrował już znaki towarowe dla swojego rozwiązania. Gogle wykorzystają nowy system “RealityOS” i zostaną wyposażone w wiele czujników.

Sprawdź: Proof of concept

Analityk tłumaczy, że takie firmy jak Meta, HTC czy Microsoft będą musiały nadrobić zaległości. Rozwiązanie Apple’a jest podobno bardzo nowoczesne i nie ma na rynku podobnego produktu.

Obserwator rynku twierdzi ponadto, że Apple jest na dobrej pozycji, aby zdominować rynek. Dlaczego tak jest? Ponieważ Meta zmniejszyła ostatnio swoje inwestycje w VR , czego powodem jest recesja. A konkretnie obawa przed recesją. Z kolei producent iPhone’a ma ogromne ilości wolnej gotówki do inwestowania w nowy segment. Już w styczniu 2023 przekonamy się czy gogle faktycznie okażą się przełomowe, czy jednak rozczarują.

Total
0
Shares
_podobne artykuły