Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
burza mózgów

Burza mózgów – aplikacja Freeform od Apple do twórczej współpracy

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia, 2022

Nowa aplikacja od Apple sprawi, że burza mózgów podczas pracy zdalnej będzie wygodniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Narzędzie Freeform udostępniono 13 grudnia dla najnowszych wersji systemów. Zatem użytkownicy iPhone’ów, iPadów i Maców z systemami iOS 16.2, iPadOS 16.2 oraz macOS Ventura 13.1 mogą z niej już korzystać. Freeform dostępny jest bezpłatnie.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Najpopularniejsze języki

Efektywna burza mózgów w zespołach zdalnych

Za sprawą Freeform użytkownicy sprzętów Apple’a mają możliwość korzystania z obszarów roboczych o szerokich możliwościach edycji. W czasie rzeczywistym zdalne zespoły mogą rysować, zapisywać, przeglądać i udostępniać sobie wzajemnie różne materiały. Narzędzie obsługuje różnorodne formaty plików z możliwością ich wyświetlania bezpośrednio na obszarze roboczym, zatem opcje edycji i współpracy są niemal nieograniczone.

Freeform zintegrowano z FaceTimem, aby zapewnić maksymalną wygodę w trakcie spotkań online. Ponadto aplikacja korzysta z przestrzeni iCloud, co pozwala jej na bieżącą synchronizację danych na wszystkich urządzeniach.

„Aplikacja Freeform otwiera przed użytkownikami iPhone’a, iPada i Maca niezliczone możliwości współpracy opartej na materiałach graficznych. Dzięki nieograniczonym obszarom roboczym, możliwości przesyłania różnych plików, integracji z iCloud i wielu opcjom współpracy aplikacja Freeform tworzy współużytkowaną przestrzeń do burzy mózgów. Użytkownicy mogą z niej korzystać z dowolnego miejsca” – stwierdza Bob Borchers, wiceprezes Apple w pionie Worldwide Product Marketing.

burza mózgów

Zobacz: Plik XML

Praca koncepcyjna bez ograniczeń

Tablica Freeform to nieograniczony obszar roboczy, który można dowolnie edytować. Tablica rozszerza się w miarę dodawania nowych treści, a więc narzędzie świetnie się sprawdzi w grupowej pracy koncepcyjnej. Dzięki niemu gromadzenie pomysłów w jednym miejscu będzie równie dostępne dla wszystkich uczestników spotkania. Freefrom posiada dodatkowo wbudowane gesty, które sprawiają, że praca przebiega jeszcze sprawniej i bardziej intuicyjnie.

W aplikacji możemy zamieścić pliki wideo, audio, PDF-y, łącza do stron oraz lokalizacji na mapach, a także różne kształty (ponad 700 znajdujących się w bibliotece) i naklejki. Przydatną funkcją jest również możliwość wstawiania obrazów za pomocą aparatów iPhone’a lub iPada. Elastyczność narzędzia pozwala również na szybkie zamieszczanie plików za pomocą funkcji drag-and-drop z folderów na urządzeniu.

Total
0
Shares
_podobne artykuły