Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
caveday

Caveday. Lepsze niż chata w lesie

Szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł w końcu popracować w skupieniu?

Ostatnia aktualizacja 10 stycznia, 2022

Szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł w końcu popracować w skupieniu? Caveday to doskonałe narzędzie do tego celu, opracowane z myślą o obecnych czasach.

Wiesz, co chcesz zrealizować? Świetnie. Same chęci jednak nie wystarczą. Caveday znacznie usprawnia proces i pozwoli pracować w świetny sposób. Zrealizujesz tu sprinty robocze, z zachęcatami i wsparciem, a także przemyślanymi przerwami.

Caveday zapewnia świetne zachęty do koncentracji i tzw. deep work, czyli pracy głębokiej. Nie ma wielozadaniowości – jest monozadaniowość. Narzędzie wymusza też odpowiednie przerwy, a także wprowadza świetne zasady zaangażowania. Do tego mamy inspirujące, motywujące grupy. Same sprinty realizujemy zaś jako pojedyncze działania na 50 minut, albo trzy 50-minutowe aktywności.

Uczestnicwo w grupach jest opcjonalne, więc jeśli wolisz działać w pojedynkę, również możesz to zrobić.

Caveday – idziemy do jaskini

caveday
Caveday

Jeśli ktoś dużo pracuje i do tego od dawna, na pierwszy rzut oka stwierdzi raczej, że Caveday to nic specjalnego. Będzie miał też uprzedzenia.

Zobacz: Mikrozarządzanie niszczy twój zespół

Łatwo bowiem pomyśleć, że to trochę jak rozmowa na Zoom z obcymi ludźmi, ale za którą trzeba płacić. Czyli współpracujesz z innymi, pod ich czujnym okiem, i jeszcze za to płacisz? Owszem, ktoś może tak pomyśleć – dopóki tego nie spróbuje.

Caveday zapewnia bowiem świetne doświadczenia i mnóstwo energii, która powstaje, gdy ludzie pracują we wspólnej przestrzeni. Jeśli raz spróbujesz, jest duża szansa, że się zakochasz. I że zdecydowanie polubisz pracę w takim środowisku.

Caveday to coś jak chata w lesie, gdzie możesz w spokoju popracować. Ale jest to miejsce wirtualne i z dostępem do innych ludzi, którzy również mają podobne preferencje – zależy im na produktywności i koncentracji.

Sam fakt, że jest to usługa płatna, ma duże znaczenie. To trochę tak, jakbyś zaczął chodzić na zajęcia do konkretnego ośrodka. Dołożyłeś starań, aby się tam pojawić, wykupiłeś abonament, przygotowałeś się – i tak samo zrobiły pozostałe osoby. Wszyscy są więc w tym samym miejscu, z tym samym nastawieniem. I jest też instruktor, który podpowie co i jak, a także utrzyma cię na dobrej drodze.

Sprawdź: Jaki dysk zewnętrzny SSD

Nikt też nie korzysta z Caveday przez cały dzień. Dołączasz do sesji, gdy wiesz, co i kiedy chcesz osiągnąć. To wspaniałe narzędzie zwiększające produktywność, które zapewnia wiele korzyści. Zwłaszcza jeśli chcesz się skoncentrować na kilka godzin z rzędu, bo robisz coś ważnego i wymagającego skupienia. Cena: miesięczne członkostwo od 39,99 dol.

Sprawdź: https://www.caveday.org

Total
0
Shares
_podobne artykuły