Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Dostawy dronem w Teksasie za pośrednictwem Wing

Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia, 2022

Od pewnego czasu wiele firm mówi o pracach nad technologią mającą umożliwić dostawy dronem dla klientów detalicznych. Ma to w założeniu zmniejszyć ruch w mieście, przyspieszyć dostawy oraz ułatwić doręczenia. Jedną z takich firm jest także Wing, której właścicielem jest Alphabet, firma-matka Google.

Wing zaczyna działalność komercyjną

Firma Wing ogłosiła, że 7 kwietnia udostępni swoje usługi mieszkańcom Texasu, w miasteczkach Frisco oraz Little Elm. Jest to pierwszy obszar, na którym możliwe będzie zamówienie doręczenia dronem. Początkowo usługa ma być dostępna dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców.

Klienci będą mogli zamawiać dostawy z kilku współpracujących sklepów, takich jak Walgreens, Texas Health, Easyvet oraz Blue Bell Creameries.

Zobacz: Robot Ai-Da hakuje koncept kreatywności?

Jak to działa?

Aby umożliwić sklepom dostawy, Wing parkuje mały kontener niedaleko sklepu, którym przechowywane są drony. Pracownicy sklepu po otrzymaniu zamówienia od klienta pakują przedmioty w kartonowe pudełka i doczepiają je do drona. Następnie piloci firmy sterują zdalnie dronem, realizując dostawę do domu klienta.

W przeciwieństwie do dronów firmy Amazon, które muszą wylądować, aby dostarczyć paczkę, drony firmy Wing mogą wykonać dostawę z powietrza. W celu dostarczenia paczki opuszczają się na wysokość 7 metrów, a następnie umieszczają paczkę na ziemi za pomocą linki, do której przyczepiona jest paczka.

Sprawdź: Facylitacja – jakie problemy może rozwiązać?

Dostawy dronem to coraz częściej rozwijany projekt

Wing to tylko jedna z firm, która pracowała nad technologią dostaw powietrznych. Nad dostawami dronem pracował także Uber oraz gigant handlu elektronicznego Amazon. Ten ostatni jednak w ostatnim czasie zwolnił kilkudziesięciu pracowników pracujących w Wielkiej Brytanii nad tą metodą wysyłki. W przeciwieństwie do Amazona, Wing odnosił i odnosi kolejne sukcesy. Obecnie testowe programy dostaw działają w trzech krajach: Stanach Zjednoczonych, Finlandii oraz Australii. Niedawno firma wykonała swoją 200-tysięczną dostawę, z czego ponad 50 tysięcy z nich odbyło się w Logan, przedmieściu australijskiego Brisbane.

Decyzja o rozpoczęciu działalności komercyjnej dowodzi, że Wing posiada spore doświadczenie w prowadzeniu dostaw, a ich technologia cieszy się zaufaniem.

Total
0
Shares
_podobne artykuły