Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Druk 3D na zamówienie – gdzie najlepiej?

Spis treści Hide
  1. Ajmaker
    1. Shapeways
    2. JLC PCB

Ostatnia aktualizacja 13 czerwca, 2022

Drukowanie 3D w ostatnich kilku latach przeżywa renesans. Jeszcze niedawno na zakup drukarki mogły pozwolić sobie jedynie duże firmy, które stać było na zakup drogiego urządzenia. Dzisiaj można kupić drukarkę 3D o niezłej jakości za stosunkowo niewielkie pieniądze, jednak nie każdy chce posiadać tego typu urządzenie na własność, choćby ze względu na brak miejsca w domu. Wiele osób nie jest też w stanie uzasadnić wydatku na drukarkę, ponieważ na co dzień nie tworzą sami przedmiotów. Dodatkowo wiele amatorskich urządzeń wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na ich konserwację oraz modyfikację ustawień. W takich sytuacjach na ratunek przychodzi druk 3D na zamówienie. Z pomocą różnych firm możemy przekształcić modele 3D w fizyczne przedmioty o wysokiej jakości.

Ajmaker

Ajmaker to firma, która obok obróbki metali oferuje drukowanie 3D na zamówienie. Dzięki kalkulatorowi online, dostępnemu na stronie firmy, możemy uzyskać szybką wycenę dla naszego modelu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom hobbystów firma oferuje druk w różnych technologiach. Mamy więc do wyboru FDM, czyli technologię nanoszenia kolejnych warstw roztopionego tworzywa lub SLA, czyli utwardzania laserowego. Użytkownik może więc dostosować technikę druku do swoich wymagań lub ograniczeń budżetowych.

Korzystając z usług firmy możemy otrzymać modele zbudowane z takich materiałów, jak ABS, PLA, nylon, żywice lub guma o różnym stopniu twardości.

Sprawdź: Drukarka do zdjęć z telefonu – jaką wybrać?

Shapeways

Shapeways jest jedną ze starszych firm na rynku druku 3D, która zbudowała swoją pozycję dzięki bardzo rozbudowanej ofercie technologii druku, dzięki której mamy do wyboru ponad 90 materiałów oraz możliwości ich wykończenia.

Do wyboru mamy między innymi kilka rodzajów żywic, nylon, polipropylen lub poliuretan. Dostępne są także tworzywa sztuczne o wysokiej rozdzielczości, zarówno jednokolorowe, jak i wielokolorowe. Możemy także zamówić wydruki w stali, kilku gatunkach stali nierdzewnej lub aluminium.

Oferty dopełniają usługi odlewu, dzięki czemu zamówimy gotowe przedmioty wykonane z mosiądzu, brązu, srebra, złota, a nawet platyny.

Zobacz: Urządzenia wielofunkcyjne laserowe – TOP 3

JLC PCB

Ostatnia z naszych propozycji to JLC PCB, firma zajmująca się przede wszystkim produkcją płytek drukowanych, która w ostatnim czasie wprowadziła możliwość wydrukowania modeli 3d.

Firma oferuje drukowanie w żywicach o różnych właściwościach, nylonie oraz w wielokolorowym materiale, dzięki czemu możemy stworzyć np. figurki.

Firma pochodzi z Chin, dzięki czemu oferuje konkurencyjne ceny – niewielkie modele, niezależnie od materiału możemy wydrukować już za dolara. Jak więc widać, druk 3D na zamówienie może być bardzo tani.

Total
0
Shares
_podobne artykuły