Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

HoloPresence, czyli bądź w kilku miejscach jednocześnie

Ostatnia aktualizacja 12 kwietnia, 2022

Hologramy były kiedyś jednym z obowiązkowych motywów w futurystycznych wizjach o technologii. Gdy możliwości dogoniły fantazję, holograficzne projekcje nie znalazły do niedawna szerszego zastosowania w biznesie. Mimo wszystko często wykorzystuje się je w różnych formach sztuki. Jednak pandemia COVID-19 i idące za nią lockdowny sprawiły, że zaczęto na poważnie rozważać różne formy bezpiecznej obecności. W tym miejscu docieramy do HoloPresence, produktu kanadyjskiej firmy ARHT, która zajmuje się rozwijaniem technologii w dziedzinie teleobecności.

Sprawdź: Utopia – czy nastąpi restart Internetu?

Jakie problemy niosą za sobą wydarzenia online?

Doświadczeni mówcy, którzy są przyzwyczajeni do występów na żywo, mogą mieć problem z przemawianiem do kamery. Reakcje publiczności są dopełnieniem wystąpienia, a często wręcz jego integralną częścią, bez której osoba występująca pozbawiona jest pozytywnego wpływu energii publiki na przebieg wydarzenia. Interaktywność takiego wystąpienia znacząco spada, a czasami jest wręcz niemożliwa. Żarty i humor, często używane podczas wystąpień, stają się wyłącznie jednostronnym komunikatem bez możliwości odebrania feedbacku ze strony publiki.

Twórcy HoloPresence rozwiązują ten problem, wykorzystując green screen w przechwytywaniu obrazu mówcy, który następnie wyświetla się na niemal niewidocznej siatce w miejscu wydarzenia. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawia, że postać wydaje się być rzeczywiście obecna. Sam mówca otoczony jest wyświetlaczami, które udostępniają obraz publiczności niemal w czasie rzeczywistym, co umożliwia interakcję i zachowuje realizm wydarzenia.

Zobacz: Robotyczny palec naśladuje ludzki dotyk

HoloPresence dobrą alternatywą w różnych sytuacjach

Bezpieczeństwo związane z unikaniem dużych skupisk ludzi w trakcie trwającej pandemii to jedna sprawa, która do niedawna była priorytetem. Jednak HoloPresence to rozwiązanie, o którym warto pomyśleć także w innych sytuacjach.

Zorganizowanie wydarzenia z udziałem eksperta można rozszerzyć na wiele różnych miejsc w tym samym czasie. Znika konieczność ciągłego podróżowania i możliwe zmęczenie, które może wpłynąć na jakość wystąpienia. Odzyskany czas można poświęcić na zajmowanie się własną działalnością, aby przygotowywać jeszcze lepsze wystąpienia w przyszłości. Ponadto wiekowi mówcy, którzy z różnych powodów nie mogą udać się w dalekie podróże, nie muszą już rezygnować z udziału w interesujących wydarzeniach.

Total
0
Shares
_podobne artykuły