Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Kryptowaluty podbijają świat.

Kryptowaluty podbijają świat. A co z inflacją i twoimi finansami?

Ostatnia aktualizacja 28 grudnia, 2021

Pieniądze, a w szczególności finanse osobiste, również są obecnie w centrum zainteresowania. Szczególnie jeśli chodzi o kryptowaluty, inflację i wyższe podatki. Jak będzie wyglądał 2022 r. pod tym względem?

W wielu krajach, w tym Polsce, inflacja osiągnęła w 2021 r. rekordowy poziom. Często był to poziom, którego nie widzieliśmy przez 10, 15, a nawet – zależnie od kraju – 20 i więcej lat. Nastała drożyzna. Nieruchomości, żywność, samochody (również używane), czy wiele innych produktów i usług zdrożało w szybkim tempie.

Jeśli ktoś chciał w 2021 pomnażać majątek, powinien raczej wybrać kryptowaluty. Wpis finansisty Charliego Bilello z listopada jasno to pokazuje:

Jak widać, po 10 latach inwestowania największe zwroty zapewnił Bitcoin, najstarsza kryptowaluta. Co ciekawe, jeśli ktoś inwestował w złoto, po 10 latach jego majątek w zasadzie się nie zmienił, a nawet trochę zmalał (wynik -1%).

Akcje Tesli, Nvidii, Netfliksa czy innych gigantów pozwoliły zarobić, ale Bitcoin był absolutnie rekordowy. Ponad 2 mln procent zysku!

Jeśli więc rozważasz inwestowanie i ochronę przed inflacją, rozważ kryptowaluty. I weź pod uwagę, że w tym sektorze powstaje też coraz więcej firm – i miejsc pracy. To dlatego jedna z naszych specjalizacji to właśnie blockchain.

Kryptowaluty: Coinbase popularniejszy niż TikTok

Warto też zwrócić uwagę, że aplikacja giełdy kryptowalut Coinbase cieszyła się w 2021 r. większą popularnością (liczba pobrań) niż TikTok czy YouTube (dane dotyczą Apple Store). I przez kilka razy w roku była na pierwszym miejscu najczęściej pobieranych.

Politycy, sportowcy i inne osoby przyjmują już wypłaty w Bitcoinie. Zobaczymy, czy twój pracodawca zapewni taką opcję w 2022 r. Mamy nadzieję, że tak. Zachęcamy przy tym do zgłębiania wiedzy z tematyki blockchain i krypto. Na pewno będziemy jej sporo dostarczać w 2022.

Total
0
Shares
_podobne artykuły