Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
kurs python

Kurs Python – 5 darmowych źródeł nauki

Ostatnia aktualizacja 23 lutego, 2022

Internet to prawdziwe dobrodziejstwo dla osób głodnych wiedzy w różnych tematach. Nie inaczej jest z aspirującymi programistami, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje lub dopiero wkroczyć do świata IT. W tym artykule opiszemy, który kurs Python jest warty uwagi i czego można się spodziewać.

Sprawdź: Linux Lite

Python – charakterystyka

Python jest dynamicznym językiem obiektowym wysokiego poziomu, który uchodzi za dość łatwy do nauki. Aktualnie jest jednym z najpopularniejszych języków programowania ogólnego przeznaczenia, czyli można za jego pomocą zbudować wiele różnorodnych aplikacji.

Charakteryzuje się wysokim stopniem czytelności, wyróżniając się swoją semantyką i składnią. Jest uniwersalny i nadaje się do programowania różnorodnych projektów dzięki rozwiniętej bibliotece.

Sprawdzi się podczas tworzenia aplikacji desktopowych, gier i serwisów internetowych. Wykorzystywany jest przez naukowców zajmujących się machine learningiem i przetwarzaniem danych. Ponadto nadaje się także do programowania aplikacji sieciowych i skryptów generujących raporty.

Zobacz: CodeGym

Kurs Python – darmowe możliwości

Gdzie szukać darmowych kursów Python? Poniżej przedstawiamy listę miejsc, w których możesz uczyć się tego języka od podstaw.

1. freeCodeCamp.org – kurs Python w pigułce

Zamieszczony na YouTube 4-godzinny film zapewni pełne wprowadzenie do wszystkich podstawowych pojęć związanych z Pythonem.

2. Learn Python 3 from Scratch – Educative.io

Darmowy kurs interaktywny, który w 10 godzinach materiałów mieści aż 75 lekcji. Kurs przeznaczony jest dla początkujących i zaczyna się od poznania podstawowych składników Pythona. W kursie znajdują się także wyzwania i quizy, które uprzyjemniają naukę.

3. Kurs Python na LearnPython.org

LearnPython.org to interaktywny samouczek. Przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają naukę, oprócz tego kurs umożliwia zdobycie certyfikatu LearnX. Certyfikat można podpiąć pod profil na LinkedIn, więc może zaprocentować podczas poszukiwania pracy. Kurs Python przeprowadzany jest bezpośrednio w przeglądarce, w której znajduje się konsola do testowania poruszanych rozwiązań.

4. Python from Beginner to Intermediate in 30 min. – Udemy.com

Platforma kursowa Udemy.com to także dobre źródło darmowych materiałów do nauki. Propozycja kursu od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego pozwoli ci poznać zagadnienia Pythona w uporządkowany i klarowny sposób.

5. Klasa Pythona Google

Google udostępnia obszerną platformę do darmowej nauki Pythona. Wśród materiałów znajduje się bogata baza teoretyczna, a także dużo praktycznych ćwiczeń i filmów wykładowych. Jest to kurs skierowany do osób, które mają już zalążki wiedzy na temat Pythona, ale wciąż są początkujący.

Total
0
Shares
_podobne artykuły