Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
kurs java

Naucz się Javy z nowym kursem wideo Microsoftu

Ostatnia aktualizacja 12 września, 2022

Microsoft uruchomił edukacyjną witrynę dla programistów Java. Zawiera bardzo wiele cennych treści, od wprowadzenia do tego języka programowania po tworzenie złożonych aplikacji. Tego typu kurs Java jest dostępny za darmo i dla wszystkich.

  • Kurs Java dla początkujących? Dobrze trafiłeś
  • Microsoft uruchomił świetnej jakości platformę edukacyjną
  • W zasadzie każdy z nas może nauczyć się podstaw Javy
Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Uważasz się za wzrokowca? Najlepiej uczysz się z filmów? Dobra wiadomość: kurs Java oferowany przez Microsoft zawiera wiele krótkich filmów o podstawach programowania w Javie.

Microsoft chce edukować rynek i pozwalać na poszerzanie kompetencji. Ale nie ma nic za darmo. Witryna zawiera również sporo dokumentacji i treści na temat korzystania z Javy w połączeniu z narzędziami i platformami Microsoftu, szczególnie z Azure. Inaczej mówiąc, firma zachęca do nauki niejako po to, aby później pracować na jej rozwiązaniach i technologiach. To sprawiedliwe podejście, natomiast trzeba mieć świadomość, że Java to nie tylko środowisko Microsoft.

Kurs Java to nie początek starań Microsoftu

Microsoft zrobił już podobny krok z Pythonem, wprowadzając znaczną liczbę filmów o Pythonie dla początkujących. Jeśli więc ktoś jest zainteresowany edukacją na wysokim poziomie, może postawić nie tylko na kurs Java, ale i Pythona.

Sprawdź: Ile zarabia manager

Jednocześnie dodajmy, że Microsoft nie jest jedyną firmą, która stawia na tego rodzaju edukację. Google, Apple i Oracle również rozpowszechniają dokumentację oraz filmy edukacyjne dla różnych języków programowania i narzędzi. Dzięki temu dana osoba, gdy nauczy się konkretnych umiejętności, może później pracować w środowisku konkretnej firmy. A jeśli nie, to przynajmniej postrzega ją pozytywnie i jest niejako wdzięczna za darmowe treści wysokiej jakości.

Java to język programowania, który często jest określany hasłem “napisz raz, uruchamiaj w dowolnym miejscu”. Wykorzystuje bowiem design WORA (write once, run anywhere), co oznacza, że kod Javy może działać na dowolnym urządzeniu z wirtualną maszyną Java (JVM).

Zobacz: Net Developer

Sam język jest bardzo popularny w wielu branżach, od finansów po rozwój aplikacji mobilnych. Sprawdź również nasz raport z września – jest poświęcony w całości językowi Java.

Total
0
Shares
_podobne artykuły