Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
programowanie-dla-dzieci-photon

Programowanie dla dzieci – robot Photon

Ostatnia aktualizacja 17 sierpnia, 2022

Twórcom robota Photon chodzi o to, aby programowanie dla dzieci uczynić tak prostym, jak zabawa. Nauka połączona z zabawą przyniosła im sukces na Kickstarterze. Co osiągnęli od 2016 roku?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022. Dodaliśmy informację o kursie w Akademii Photon.

Zobacz: Robotyczny palec naśladuje ludzki dotyk

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Pomysł i akcja na Kickstarterze

Dzieci chętnie eksperymentują. Lubią zabawki edukacyjne, różnego rodzaju puzzle, klocki, zestawy do budowania. Chętnie uczą się przez zabawę, a jeśli mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia, to bardzo szybko opanowują ich obsługę.

Wiedząc o tym, grupa zapaleńców postanowiła stworzyć ekosystem zbudowany wokół robota Photon. Dzięki niemu oraz nowoczesnemu podejściu do edukacji postanowiono sprawić, że programowanie dla dzieci będzie proste i przyjemne.

Programowanie dla dzieci – Photon

Stworzono historię Photona będącą motywatorem dla dzieci. Dzięki niej chętniej zdobywają wiedzę i angażują się w zabawę. Robot stawia przed dziećmi wyzwania związane z programowaniem. Dzięki użyciu bloków odpowiedzialnych za czynności robota tworzą one coraz bardziej złożone programy. Pozwalają one robotowi rozwiązywać problemy. Każda akcja wywołuje reakcję urządzenia, a dzieci poznają, jak kod wpływa na jego zachowanie.

Każda ukończona misja jest nagradzana punktami, a dodatkowo pozwala odblokować kolejne funkcje i umiejętności robota.

Aplikacja sterująca jest przygotowana do obsługi za pomocą tabletów lub smartfonów. Chodzi o to, że na ich ekranach dzieci przemieszczają kolorowe klocki odpowiedzialne za zachowanie Photona. Dzięki temu nawet 6-letnie dzieci radzą sobie doskonale z obsługą.

Nauka programowania już od dzieciństwa

Systemy takie jak Photon pokazują, że edukację do pracy w IT można rozpocząć już na etapie przedszkolnym. Programowanie dla dzieci jest czymś zupełnie naturalnym, gdyż poznając świat, poznają też algorytmy sterujące działaniem świata.

Hodowla roślin też polega na algorytmach. Zaorać, zabronować, posiać, nawieźć, odchwaszczać, podlewać, pielęgnować, zbierać. To tylko jeden z przykładów w świecie, który nas otacza.

Nawet dla osób, które nie miały styczności z programowaniem, jest w branży IT miejsce, tylko trzeba zdobyć się na odwagę, aby przebranżowić się do IT.

Kurs programowania dla dzieci Photon

Kompetencje związane z programowaniem warto rozwijać już od dzieciństwa. Nauka języków programowania może przypominać naukę języków obcych – umysł dziecka jest bardziej elastyczny i chłonny, dlatego łatwiej może przyswoić strukturę i zasady. Dzięki nauce tworzenia kodu na tym etapie rozwoju można zbudować nieoceniony fundament do budowania cennego zaplecza kompetencji w przyszłości. 

Warto zadbać o dostęp do merytorycznej i usystematyzowanej wiedzy. Jedną z opcji jest możliwość skorzystania z kursu w Akademii Photon. Aktualny pakiet ma 25-procentową obniżkę, co przekłada się na całkowity koszt w wysokości 999 zł. W pakiecie znajduje się robot edukacyjny Photon, kilkadziesiąt lekcji wideo, a także dostęp do platformy społecznościowej Discord. Za jej pośrednictwem można się kontaktować zarówno z innymi uczestnikami kursu, jak i trenerem. Kurs zakańcza się zdobyciem certyfikatu potwierdzającego umiejętności. 

Więcej szczegółów na temat kursu znajdziesz na stronie Akademii.

Zobacz: Przebranżowienie do pracy w IT nie tylko dla osób z dyplomami uczelni wyższych

Total
0
Shares
_podobne artykuły