Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Rola zdjęć profilowych jest istotna przy budowaniu swojego wizerunku w kontekście marki osobistej

Rola zdjęć profilowych na Facebooku w budowaniu marki osobistej

Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia, 2023

Jeśli prowadzisz działalność, to prawdopodobnie masz też profil swojej marki na Facebooku. Czasem wizerunek jest elementem utożsamianym z prowadzonym biznesem. Dlatego rola zdjęć profilowych bywa bardzo istotna.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Ogólna rola zdjęć profilowych

Zdjęcia profilowe mają istotną rolę w budowaniu marki osobistej, ponieważ są one jednym z pierwszych elementów, które ludzie widzą, gdy odwiedzają profil np. na Facebooku. To osobista wizytówka i odzwierciedlenie twojego wizerunku i charakteru. Dlatego ważne jest, aby wybrać fotografię, która jest odpowiednia dla marki osobistej oraz przyciąga uwagę potencjalnych widzów.

Jeśli twój profil osobisty jest powiązany z marką to szczególnie ważne. Zdjęcie profilowe powinno być profesjonalne i dopasowane do twojego stylu oraz dziedziny, w której się specjalizujesz. Jeśli jesteś twórcą kreatywnym, zdjęcie może być bardziej ekscentryczne i kolorowe, natomiast, jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie finansów, postaw na coś bardziej konserwatywnego. Ważne jest również, aby tzw. profilowe było w miarę aktualne.

Zdjęcia profilowe powinny odzwierciedlać nasz prawdziwy wizerunek i styl
Zdjęcia profilowe powinny odzwierciedlać nasz prawdziwy wizerunek i styl / Fot. Ollyy, shutterstock.com

Zalety dobrych zdjęć profilowych na Facebooku

Dobre zdjęcie potrafi przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, pracodawców lub współpracowników. Ponadto może pomóc ci wyróżnić się spośród innych ludzi w sieci, co może prowadzić do większej liczby kontaktów. Taka jest właśnie rola zdjęć profilowych.

Przeczytaj o bezpieczeństwie i prywatności zdjęć na Facebooku

Twoje zdjęcie profilowe na Facebooku to nie tylko kawałek grafiki, to reklama i część twojej marki osobistej. Dlatego należy poświęcić czas na wybór odpowiedniej fotografii, która będzie cię odpowiednio reprezentować.

Marka osobista, a wybór najlepszych kadrów

Najprostszym rozwiązaniem jest profesjonalna sesja fotograficzna w studio. Ta opcja nie zawsze może wchodzić w grę. Dlatego dobrze jak najlepiej przygotować się do zdjęć amatorskich. Warto zadbać o tło kadru i usunąć wszelkie elementy, które mogą odwracać uwagę od głównego tematu zdjęcia.

Zwróć uwagę na proporcje i kompozycję, aby uniknąć nierównowagi w kadrze. Zdjęcie powinno być ostre i musi mieć wysoką rozdzielczość, która ułatwi obróbkę graficzną. Fotografia niskiej jakości w efekcie wygląda nieprofesjonalnie i nieestetycznie.

Odpowiednie oświetlenie podkreśli twoje najlepsze cechy i ukryje niedoskonałości. Najlepsze światło do robienia zdjęć profilowych to naturalne światło dzienne. Jeśli musisz robić zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu, użyj niezbyt ostrego oświetlenia sztucznego o naturalnej barwie.

Kadrowanie i perspektywa są kluczowe dla dobrego zdjęcia profilowego. Fotografia powinna mieć naturalną perspektywę osadzoną na poziomie wzroku. Jeśli twoja branża wymaga wysokiego profesjonalizmu, nietypowe kadrowanie nie wchodzi w grę.

Wygląd ma znaczenie

Rola zdjęć profilowych na Facebooku w budowaniu marki osobistej łączy się z odpowiednim strojem i makijażem. Elementy powinny być odpowiednio dobrane do twojej dziedziny działalności i stylu. Jeśli jesteś artystą, możesz wybrać bardziej ekstrawagancki strój i makijaż.

Uśmiech sprawia, że wyglądasz przyjaźniej i bardziej dostępnie. Warto zatem postawić na naturalny i pogodny wyraz twarzy, który spowoduje, że będziesz robić wrażenie przystępnej, ale profesjonalnej osoby jednocześnie.

Total
0
Shares
_podobne artykuły