Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
scala-developer-zarobki-the-art-of-konferencja

The Art of Scala – druga edycja konferencji

Ostatnia aktualizacja 24 października, 2022

Osoby na stanowisku Scala Developer lub entuzjaści tego języka mogą wziąć udział w drugiej edycji konferencji The Art of Scala. Organizują ją społeczność ScalaWAW oraz Evolution Engineering.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czym jest Scala?

Scala jest językiem programowania wysokopoziomowego, który łączy najlepsze cechy języków obiektowych, a także funkcyjnych. Jego nazwa wskazuje na to, iż jest on wysoce skalowalny. Stworzył ją Martin Odersky na Politechnice Federalnej w Lozannie w 2001 roku. Atrakcyjność tego języka programowania polega na tym, iż jest on niezwykle elastyczny. Można go wykorzystywać w wielu obszarach, a działa on na Wirtualnej Maszynie Javy, Java Platform, a także platformie .NET oraz innych. Biblioteki przygotowane dla Javy mogą być bez problemu używane w Scali.

Według Jurisa Krikisa, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution, Scala pozwala na pisanie kodów, które mają mniej wad niż w przypadku innych języków. Wynika to z tego, iż Scala jest bardzo dobrze zaprojektowana i obsługuje wszystkie funkcjonalności poprawnie.

Ze Scali korzystają największe firmy na świecie, a konkretnie są to między innymi Twitter, LinkedIn, Zalando i SoundCloud.

Scala Developer – zarobki

Z danych portalu z ogłoszeniami pracy dla specjalistów IT No Fluff Jobs wynika, iż w 2021 roku specjaliści biegle posługujący się językiem programowania Scala, mogli zarobić nawet 22 000 złotych miesięcznie.

Mediana górnych widełek w tym obszarze wyniosła wtedy 22 000 zł netto (+VAT) w przypadku kontraktu B2B, oraz analogicznie do tego 18 000 zł brutto dla umowy o pracę.

The Art of Scala – druga edycja konferencji

Pierwsza edycja konferencji The Art of Scala odbyła się 11 maja 2022 roku. Spotkała się z dużym zainteresowaniem. Druga edycja tejże konferencji to odpowiedź na duże zainteresowanie osób, które nie mogły wziąć udziału w pierwszej, a także tych osób, które brały już w niej udział.

Współorganizator społeczności ScalaWAW Meetup Tomasz Kogut powiedział – „Warszawska społeczność Scali jest jedną z najbardziej aktywnych w Europie. Inicjatywa ScalaWAW Meetup od lat stara się spożytkować tę energię poprzez organizowanie spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów. Niewątpliwy sukces pierwszej edycji „The Art of Scala”, organizowanej we współpracy z Evolution Engineering, zdecydował o przygotowaniu kolejnego spotkania z tego cyklu. Jesteśmy przekonani, że będzie to znakomita okazja, do wymiany doświadczeń w gronie pasjonatów Scali, których z roku na rok przybywa.”

Podczas tego wydarzenia zarówno specjaliści, jak i entuzjaści Scali, będą mogli posłuchać merytorycznych wykładów, jak również wymieniać się doświadczeniami z innymi ekspertami.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z tak aktywną społecznością, jaką jest ScalaWAW i że poprzednia edycja konferencji odbiła się takim pozytywnym echem wśród inżynierów Scali. Mamy w firmie silny zespół ponad stu doświadczonych inżynierów Scala i staramy się wspierać lokalne społeczności Scali w różnych krajach w Europie. W Evolution używamy funkcjonalnej Scali w backendzie naszych gier, stosując nowoczesny stos technologiczny, m.in. Tagless Final, Cats and Cats Effect, Akka Cluster (do skalowania poziomego) lub Akka Persistence (do Event Sourcing)” – powiedział Juris Krikis, Scala/JavaScript Department Lead, Evolution.

Druga edycja konferencji The Art of Scala odbędzie się 16 listopada w Magic Mind Museum. Znajdującym się ono w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Będzie ona trwała od godziny 9tej do 16tej.

The Art of Scala – rejestracja

Zainteresowani wydarzeniem mogą zarejestrować się na stronie internetowej konferencji.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona i dlatego też organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń. Zamiast opłat za bilety uczestnicy będą poproszeni o datki na Polską Akcję Humanitarną „SOS dla Ukrainy”.

Total
1
Shares
_podobne artykuły