Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
woman-update-2022-zaloguj-sie-do-it-kampania-spoleczna

Woman Update 2022 – kampania społeczna „Zaloguj się do IT”

Ostatnia aktualizacja 9 września, 2022

W najnowszej edycji kampanii społecznej Woman Update 2022 „Zaloguj się do IT” chodzi o przekonanie kobiet, że wbrew ich obawom mają kompetencje do tego, aby móc pracować w IT. Z raportu „Tytanki pracy” opracowanego przez Woman Update wynika, że tylko 19 proc. kobiet jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej. Co więcej, aż 29 proc. boi się zmienić pracę, a 23 proc. nie wierzy w siebie. To właśnie wskazują, jako przykład przeszkód do poprawy swojej sytuacji zawodowej.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Women Update 2021

Woman Update 2022 – kampania społeczna „Zaloguj się do IT”

W najnowszej edycji kampanii społecznej Woman Update 2022 „Zaloguj się do IT” jej inicjatorzy chcą dodać kobietom odwagi do wykonania pierwszego kroku w dokonaniu wyboru, aby poprawiły swoją sytuację zawodową. Unikalny test IT Talent profile pozwala na odkrywanie talentów, predyspozycji oraz mocnych stron, a także na wybór najodpowiedniejszej drogi do pracy w branży IT.

Sprawdź: czy przebranżowienie się na programistę jest łatwe

Inicjatorem kampanii „Zaloguj się do IT” jest szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online Future Collars. Partnerami akcji są także Amazon, Pfizer, PFR TFI, NESsT i Orange.

Kobiety przebranżawiają się na IT

Kampania społeczna Woman Update 2022 „Zaloguj się do IT” pokazuje także cztery inspirujące historie kobiet, które na różnych etapach swojej kariery i życia oraz mające różnorodne typy osobowości i talenty, odważyły się zmienić swoje dotychczasowe życie zawodowe. Ten krok sprawił, że teraz spełniają się na różnych stanowiskach w IT.

„W ramach tegorocznej edycji kampanii Woman Update chcemy przekonać kobiety, że każda z nich jest superbohaterką i w każdej drzemie talent, który może wykorzystać na nowej drodze zawodowej w IT. To, co jest konieczne, to wykonanie pierwszego kroku i odkrycie swojego potencjału, a później odwaga i upór w dążeniu do zmiany zawodowej. Dzisiaj branża IT to cały wachlarz różnorodnych ról, nie tylko programowanie. Poszukiwane są różne talenty i oferowane różnorodne stanowiska, dlatego każda z nas może znaleźć w niej swoje miejsce, tak jak zrobiły to bohaterki Woman Update” – przekonują Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, inicjatorki kampanii Woman Update i założycielki Future Collars.

Webinary i test kompetencji „IT Talent profile”

Tegoroczna edycja kampanii społecznej Woman Update 2022 będzie składała się m.in. z serii inspirujących webinarów z udziałem kobiet, które odkryły w sobie talent, jak również odważyły się na zmianę zawodową skutkującą przebranżowieniem się do IT.

Każda z nich znajduje się w innym momencie życia i aktualnie pracuje na innym stanowisku związanym z jedną z czterech ścieżek kariery, czyli analityczną, programistyczną, ux-ową i dotyczącą zarządzania zespołem.

Podczas webinarów zaproszone gościnie opowiedzą o swojej drodze do odkrycia talentu, a także o przebranżowieniu i początkach w IT. Webinar przybliży również każdy rodzaj talentu, jaki charakteryzują wspomniane kobiety. Spotkania poprowadzi Paulina Brudka – Head Of Operations w Future Collars, która została wyróżniona przez Forbes Women jako przykład jednej z 22 Polek wartych obserwowania w 2022 r.

Narzędziem, które umożliwia odkrycie głównego talentu, jak również wybrania najodpowiedniejszej ścieżki kariery, jest test IT Talent profile. Dzięki dwóm metodologiom – Talent Dynamics i Insights Discovery, kalibruje kompetencje IT. Użytkownik wypełnia test, odpowiadając na pytania dotyczące swojej osobowości, a także sposobów i stylu działania. Następnie wszystkie odpowiedzi są przeliczane i wskazują użytkownikowi jego dwa z czterech przewodnich profili:

  • steel,
  • integrator,
  • unicorn,
  • venture builder.

Wymienione talenty klasyfikują do określonych ścieżek kariery w branży IT:

  • analitycznej,
  • programistycznej,
  • UX-owej,
  • zarządzania zespołem.

Test kompetencji i e-poradniki

Na stronie Woman Update w każdej chwili można zrobić test kompetencji IT Talent profile. Pomoże to odkryć własne talenty, skorzystać z darmowych lekcji kompetencji przyszłości, a także wysłuchać inspirujących podcastów z liderkami IT.

Dostępne są dla wszystkich również dwa e-poradniki „Przejdź przemianę z Woman Update” i „Przejdź przemianę z Mona Lisą”. Ich autorką jest zeszłoroczna bohaterka kampanii Magdalena Nowacka, która przebranżowiła się do IT i pracuje obecnie jako Scrum Masterka.

Na stronie można również pobrać wspomniany wcześniej zeszłoroczny raport „Tytanki pracy. Kobiety na rynku pracy w dobie cyfrowej transformacji”. Stanowi on analizę psychicznej i fizycznej kondycji Polek po ponad roku trwania pandemii.

Organizatory i partnerzy kampanii Woman Update 2022 „Zaloguj się do IT”

Organizatorem kampanii jest Future Collars.

Partnerami są: Amazon, PFR TFI, Pfizer, NESsT, Orange

Partnerami społecznościowymi są: No Fluff Jobs, IIG, Women in Technology, Ekspertki Razem, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Lider She, Fundacja Digital Poland, IT-Leaders, Wolni od Metryki, Strong Women in IT, Praca 50 Plus

woman-update-2022-zaloguj-sie-do-it-partner-enter-the-code

Patronat medialny nad kampanią objęli: Businesswoman and Life, Enter The Code, Mamo Pracuj, Ofeminin, Sukces Pisany Szminką, Think Tank

Ambasadorkami kampanii są: Magdalena Gawłowska-Bujok, Barbara Kowalewska, Aleksandra Laudańska, Kamila Rowińska i Magdalena Urbaniak.

Sprawdź: czym się zajmuje back end developer

Total
0
Shares
_podobne artykuły