Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
biurko-narozne-dla-programisty-grafika-gracza

Biurko narożne dla programisty i grafika

Ostatnia aktualizacja 8 września, 2022

Myśląc o miejscu pracy, nauki i rozrywki, niemal każdy od razu widzi coś w rodzaju stołu z dodatkami, a przecież jednym z lepszych rozwiązań dla programisty, grafika i gracza jest biurko narożne. Czy faktycznie takie rozwiązanie ma sens?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Rodzaje biurek

Standardowe biurko to po prostu stół. Do niego można dołożyć szafki, stojaczki, szuflady itp. Są oczywiście takie, które od razu w swojej konstrukcji mają wszelkie udogodnienia, w tym otwory na przewody, miejsce na drukarkę, wysuwany blat na klawiaturę itp.

Są także modele, ergonomiczne, które mają regulowaną wysokość blatu, możliwość jego pochylenia. Miewają specjalne nastawki, które pozwalają umieścić wyżej monitor, który nie ma regulacji wysokości ekranu od podstawy. Wszystko po to, aby podczas pracy można było uzyskać jak najlepszą i najbardziej sprzyjającą naszemu zdrowiu i samopoczuciu postawę.

Zobacz: przebranżowienie się na programistę

Od pewnego czasu popularne są biurka do pracy stojącej. Są na tyle wysokie i mają dodatkową regulację wysokości blatu, aby dopasować jego położenie do wzrostu użytkownika.

Są też biurka specyficzne, których kształt pozwala na maksymalizację wielkości blatu wokół użytkownika. Mimo swojej wielkości są ustawne i zapewniają dużą powierzchnię roboczą nawet w boksach spotykanych w biurach, gdzie ludzie zajmują tak zwane boksy. Są to biurka narożne.

Biurko narożne dla programisty i grafika

Biurka narożne stosowane są w wielu przypadkach. Znajdują się w wielu biurach, gdyż niejako otaczają użytkownika, dając mu możliwość rozłożenia dokumentów i innych niezbędnych do pracy przedmiotów. To daje w wyniku dużo wyższą produktywność, bo nie trzeba ich szukać w szafkach, czy szufladach kontenerków.

Dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia laptopa, klawiatury komputera stacjonarnego, kilku monitorów i wygodną pracę, co sprawia, że takie biurko narożne jest idealne dla programisty i grafika. Często nie pogardzą nimi także gracze, którzy lubią mieć przestrzeń i otaczać się gadżetami.

Sprawdź: czym jest wypalenie zawodowe grafika

Część biurek narożnych ma dwa blaty połączone ze sobą pod kątem 90 stopni. Inne mają jedną wielką powierzchnię z zakrzywionym łukowo wgłębieniem. Te drugie pozwalają przysunąć się niemal do samego biurka i wygodnie obracać w prawo i lewo.

Wbrew pozorom nie trzeba takich biurek ustawiać w rogach pomieszczeń. Mogą one być dowolnie aranżowane w domach i biurach. Co więcej, łatwiej takie biurka ustawić w wyspy po dwa lub 4.

Ceny biurek narożnych zaczynają się od niewiele ponad 200 zł, a górnej granicy niemal nie ma. Gros konstrukcji dostępnych jest jednak w cenie 400-700 zł.

Total
0
Shares
_podobne artykuły