Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
ile zarabia project manager

Ile zarabia project manager?

Czy zastanawialiście się, ile zarabia project manager? Dlaczego zarobki na tym stanowisku są tak atrakcyjne i co trzeba umieć, aby tyle zarabiać?

Sprawdź: Facylitacja – jakie problemy może rozwiązać?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Ile zarabia project manager?

Zarobki na stanowisku project managera zależą od kilku czynników. Oczywiście chodzi o wykształcenie, doświadczenie na podobnych stanowiskach i rezultaty uzyskane podczas poprzednich projektów. Na płace ma też wpływ wielkość firmy pracodawcy, jej siedziba (większe czy mniejsze miasto), trudność i skomplikowanie projektów do prowadzenia.

Początkujący na tym stanowisku i młodsi specjaliści, juniorzy, mogą liczyć na zarobki w granicach od 3 300 do 5 000 zł netto.

Specjaliści, czyli poziom mid, mogą liczyć na wypłaty w granicach od 4 000 do 6 500 zł netto.

Starsi specjaliści, czyli seniorzy, powinni zarabiać od 5 000 do 8 500 zł netto.

W wielu przypadkach duże firmy potrzebują bardzo doświadczonych ludzi na stanowiska eksperckie. Biorąc pod uwagę wymagania, trzeba wykazać się niezwykłymi umiejętnościami i doświadczeniem. Tacy ludzie mogą liczyć na oferty z zarobkami nawet do 30 000 zł.

Co musi umieć osoba na stanowisku project managera?

Project manager jest kierownikiem zespołu, którego zadaniem jest doprowadzenie wyznaczonego projektu do końca, czyli najczęściej do realizacji powierzonych zadań związanych z jakimś problemem. Ogólnie rzecz biorąc może to być stworzenie aplikacji, modułu na stronę WWW, produktu, wprowadzenia czegoś na rynek itp.

Zobacz: Czym zajmuje się project manager?

W związku z tym osoba na tym stanowisku musi mieć odpowiednie wykształcenie, aby była w stanie nadzorować i weryfikować postępy prac. To warunkuje konieczność posiadania wiedzy dotyczącej analizy danych i raportowania, gdyż szefostwo zazwyczaj chce znać postępy w zwięzłej i konkretnej formie. Kontakty zarówno z zespołem, osobami zewnętrznymi i managerami wyższego szczebla wymagają odpowiednich kompetencji komunikacyjnych.

Należy pamiętać, że niezbędna jest znajomość takich elementów pracy jak JIRA i temu podobne oprogramowanie wspierające. Znajomość metodyk zwinnych (Agile, Kanban, Scrum itp.).

Sprawdź: Agile a rola Project Managera

Total
1
Shares
_podobne artykuły