Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi

Jak zamienić pliki JPG na PDF?

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia, 2023

Czy wiecie, jak zamienić wiele plików JPG na PDF? Warto umieć korzystać z narzędzi łączących wiele plików graficznych w jeden zdatny do przejrzenia. W tym poradniku pokażemy jak szybko, a także sprawnie zamieniać pliki graficzne na PDF.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czy zdarzyło się Wam skanować dokumenty lub przygotowywać pliki graficzne do wysyłki osobie, która chce tylko je przejrzeć, a nie lubi dostać np. dwudziestu załączników w mailu?

Jak się mają pliki JPG do PDF?

Czym są pliki JPG?

Pliki JPG zawierają dane graficzne, które można odczytywać, edytować, jak również zapisywać ponownie. Jeden plik to jeden obraz, zdjęcie, grafika itp. Warto wiedzieć, że dane zapisywane w plikach JPG są kompresowane. Ich jakość zależy oczywiście od stopnia kompresji. Im mniejszy plik przy tej samej rozdzielczości obrazu chcemy uzyskać, tym większą kompresję musimy zastosować, a co za tym idzie pogorszyć jakość tego, co zobaczy odbiorca.

Dowiedz się: co to jest sieć komputerowa

Czym są pliki PDF?

Pliki PDF (ang. Portable Document Format) mogą zawierać dane graficzne, wideo, tekstowe, a także łącza internetowe, formularze (w tym również interaktywne) i inne. Ten otwarty format opracowała firma Adobe i jest on obecnie obsługiwany przez organizację ISO.

Co więcej, mogą być one wielostronicowe, dzięki czemu nadają się do publikacji różnego rodzaju treści. Mogą to być foldery, czasopisma, książki, prezentacje itp.

Jak zamienić pliki JPG na PDF?

Wiele różnych plików graficznych można bez problemów połączyć w jednym pliku PDF. Niektóre aplikacje do skanowania pozwalają połączyć skanowane strony w jednym pliku PDF, ale co zrobić, gdy mamy już pliki z różnych źródeł i chcemy je połączyć?

Jakie narzędzia pozwalają zamienić pliki graficzne na PDF?

W internecie znajdziecie bardzo wiele aplikacji i usług pozwalających zamieniać wiele plików graficznych, w tym JPG na PDF.

Aplikacje do instalacji

Aplikacji do łączenia plików graficznych w jednym PDFie jest sporo i dostępne są na różne platformy. Oto kilka przydatnych linków do wybranych, ale nie jedynych aplikacji:

Usługi na stronach internetowych

Stron internetowych, które oferują możliwość konwersji plików JPG na PDF, jest bez liku, a oto kilka z nich:

Oto jak zamienić wiele plików PNG lub JPG na PDF

Najpierw należy wejść poprzez przeglądarkę internetową na ILOVEPDF zawierającą konwerter.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-strona

Następnie należy zaznaczyć i przeciągnąć wybrane pliki graficzne do okienka na stronie internetowej, które zaznaczono na czerwono. My użyliśmy kilku ilustracji otwierających nasze inne artykuły.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-kopiowanie

Usługa pozwala w tym momencie dodać lub wykasować skopiowane pliki, aby jak najlepiej przygotować grafiki do konwersji. Co więcej, można je obracać, zmieniać ich kolejność, a także wybrać układ, rozmiar oraz marginesy strony wyjściowego pliku PDF.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-przygotowanie

Potem należy kliknąć czerwone pole „Konwertuj do PDF”.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-konwertuj

Plik wstępnie przyjmuje nazwę pierwszego skopiowanego do konwersji pliku. Można ją oczywiście zmienić na dowolną i wybrać katalog, gdzie ma zostać zapisany wynikowy plik PDF.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-zapis

Dodatkowo usługa pozwala wygenerować link do pobierania lub Kod QR, który można umieścić na stronie WWW, aby ktoś mógł błyskawicznie pobrać go na smartfon. Można plik wysłać także na swoje konto w usługach Dysk Google lub też Dropbox.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-qr-chmura

Kolejnymi dodatkowymi usługami są możliwości dzielenia pliku PDF, dodawania do niego znaku wodnego, zabezpieczania, porządkowania stron w pliku, edytować pliki i kompresować je.

jpg-na-pdf-jak-zamienic-pliki-narzedzia-uslugi-ilovepdf-dodatkowe-mozliwosci

Sprawdź: jaki wybrać darmowy hosting plików

Total
1
Shares
_podobne artykuły