Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
obiekty-javascript-prototypy-masterclazz-kurs

Obiekty JavaScript – prototypy

Ostatnia aktualizacja 16 listopada, 2022

Prototypy – niedoceniany fundament OOP w JS, z którymi skojarzone są obiekty JavaScript, to jedna z lekcji, którą przygotował Mateusz Bogolubow. Jest to część serii kursów Junior Masterclazz, tworzonych oczywiście we współpracy z zewnętrznymi ekspertami przez firmę No Fluff Jobs. Sprawdźcie je, bo warto poszerzać swoją wiedzę!

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Obiekty JavaScript – prototypy

„Niemal z każdym obiektem w języku JavaScript jest skojarzony inny obiekt, tzw. prototyp, po którym dziedziczone są właściwości.” – napisał David Flanagan w książce „JavaScript. Przewodnik. Poznaj język mistrzów programowania.”

Od tego cytatu swoją lekcję dotyczącą prototypów w JavaScript zaczął tymczasem Mateusz Bogolubow. Lekcja dotyczy właśnie prototypów, czyli specyficznych obiektów, a także dziedziczenia w programowaniu obiektowym.

Sprawdź: czym jest perspektywa zbieżna w PhotoShopie

Warto poznać i zrozumieć prototypy i dziedziczenie (ang. Prototypes and Inheritance) w przypadku programowania w języku JavaScript. Obiekty mogą dziedziczyć właściwości, jak również metody z innych obiektów, zwanych prototypami. Połączenie ze sobą obiektów tworzy siatkę zależności. To oczywiście tylko główne hasła, ale warto poznać zastosowanie prototypów w praktyce.

Kurs Junior IT Masterclazz „OOP w praktyce – czyli szachowe potyczki w JavaScript” – lekcja 4

Aby lepiej zrozumieć programowanie obiektowe, w tym także wspomniane kojarzenie prototypów z obiektami i ich dziedziczenie, warto sprawdzić ofertę kursu Junior IT Masterclazz „OOP w praktyce – czyli szachowe potyczki w JavaScript”. Polecamy ten kurs, gdyż prowadzi go doświadczony programista – Mateusz Bogolubow z Devmentor.pl.

Czwarta lekcja zatytułowana jest mianowicie „Prototypy – niedoceniany fundament OOP w JS”. Można w niej poznać zastosowanie prototypów, dziedziczenie właściwości, a także inną przydatną wiedzę.

Powyższe informacje stanowią tylko niewielki fragment cennych wskazówek. Warto sprawdzić wszystkie lekcje dotyczące OOP, a także inne kursy z serii Junior Masterclazz, przygotowanej przez No Fluff Jobs.

Kursy umożliwią Ci zdobycie solidnych podstaw do stawiania pierwszych kroków w branży IT. Wiedzę przekazują praktycy w swoich dziedzinach, a niektórych z nich mogłeś(aś) już spotkać w innych kanałach komunikacji.

Zobacz: czym w branży IT zajmuje się Product Manager

Total
3
Shares
_podobne artykuły