Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
plecak-na-laptopa-alternatywy

Plecak na laptopa, torba czy etui – co wybrać?

Obecnie, gdy wielu z nas pracuje zdalnie, zastanawiamy się, czy dobrym wyborem będzie plecak na laptopa, czy może jednak wybrać torbę, albo etui? Dylematy tego typu miewają zarówno mężczyźni jak i kobiety. Co przemawia za plecakiem, a co za innym akcesorium do przenoszenia sprzętu?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Klawiatura dla programisty

Plecak na laptopa, torba czy etui – co wybrać?

Po zakupie laptopa przychodzi pytanie, co zrobić, aby zabrać sprzęt ze sobą i zabezpieczyć go przed uszkodzeniem? Rozważane są zazwyczaj torby, plecaki i różnego rodzaju etui. Zawsze przed zakupem sprawdzić, czy nasz sprzęt zmieści się w etui, torbie lub plecaku. Na laptopa 17″ jedynym wyborem zostanie plecak.

Plecak na laptopa

Plecak na laptopa wybierają szczególnie ludzie młodzi i osoby, które prócz sprzętu chcą przenosić także inne swoje akcesoria. Sięgają po nie także osoby jeżdżące do pracy rowerem lub hulajnogą. Plecak nie przemieszcza się, jest wygodny w przenoszeniu i trudno go przypadkiem zgubić. W licznych przegródkach można poupychać wszystkie przewody, zasilacz, myszkę oraz inne akcesoria. Zmieszczą się kanapki, coś do picia, długopisy, dokumenty itp.

Plecak też trudniej ukraść, szczególnie na tak zwaną wyrwę. Zdarza się to w miastach, gdy przykładowo ktoś idzie chodnikiem, a złodziej na skuterze, rowerze lub hulajnodze podjeżdża łapie za pasek, wyrywa plecak lub torbę ofierze i ucieka. Jeśli mamy całość na plecach, a do tego często można jeszcze zabezpieczyć paski, łącząc je na piersi lub w pasie specjalnymi sprzączkami, to tego typu sytuacja nie będzie nam straszna.

Jeśli ktoś boi się o wygląd, to są przecież plecaki eleganckie, oszczędne w formie, skórzane itp., które pasują nawet do eleganckiego garnituru lub garsonki.

Torba na laptopa

Torba na laptopa bywa pierwszym wyborem, gdy chcemy przenosić sprzęt. Zazwyczaj nawet tańsze modele wyglądają dobrze i elegancko. Oczywiście sporo jest na rynku modeli bardzo eleganckich, wykonanych z drogich materiałów, dostępnych w różnych fasonach i kolorach. Torba elegancko prezentuje się także w przypadku stroju typu garnitur lub garsonka.

Niestety w torbach zazwyczaj oprócz laptopa mieszczą się nieliczne akcesoria oraz dokumenty. Łatwiej ją wyrwać, gdy ofiara idzie po ulicy. Trudniej też przewozić ją jadąc na rowerze lub hulajnodze.

Etui na laptopa

Etui na laptopa zazwyczaj wykonane jest z materiałów, które mają chronić sprzęt przed uszkodzeniem w przypadku, gdy całość spadnie z biurka lub wypadnie z rąk na podłogę. Bywa, że jest także odporne na deszcz lub zachlapanie z innego powodu. Zazwyczaj także nie mieści się w nim nic poza samym laptopem.

Całość nosi się w dłoni, albo poprzez uchwyt jak aktówkę. Niektórzy korzystają z niego także przed włożeniem całości do plecaka lub torby.

Zobacz: Monitor do 500 zł

Total
1
Shares
_podobne artykuły