Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
programowanie-obiektowe-junior-Masterclazz-kurs-wprowadzenie-oop-Mateusz-Bogolubow

Programowanie obiektowe – Junior Masterclazz: Wprowadzenie do świata OOP

Ostatnia aktualizacja 15 listopada, 2022

Programowanie obiektowe (ang. object-oriented programming, OOP) jest jednym z najważniejszych paradygmatów programowania. Kurs Junior Masterclazz przygotowany przez No Fluff Jobs i zewnętrznych ekspertów pomoże w zrozumieniu zagadnień z tym związanych, a także w ich praktycznym zastosowaniu. Sprawdźcie, bo warto!

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czym jest Object-Oriented Programming?

Programowanie obiektowe (ang. Object-Oriented Programming, a w skrócie OOP) to paradygmat programowania. Głosi on, że program powinien składać się z obiektów.

Obiektowość pozwala na szybkie i łatwe modyfikowanie, jak również ponowne wykorzystanie elementów kodu w różnych zadaniach. Dzięki temu nad programem mogą swobodnie pracować zespoły wielu osób.

Trudność przy tworzeniu programów przy wykorzystaniu programowania obiektowego jest struktura. Musi być ona dobrze zaplanowana, a potem zaimplementowana w kodzie. W przypadku OOP ważna jest komunikacja pomiędzy obiektami.

Zobacz: jakie są najpopularniejsze języki programowania

Junior Masterclazz – Programowanie obiektowe w praktyce

Aby lepiej zrozumieć programowanie obiektowe, warto sprawdzić ofertę kursu Junior IT Masterclazz. Prowadzą go doświadczeni eksperci.

Kurs „OOP w praktyce – czyli szachowe potyczki w JavaScript” prowadzi Mateusz Bogolubow z Devmentor.pl.

Pierwszy moduł zatytułowany jest „Wprowadzenie do świata OOP”. Można w nim dowiedzieć się o definicjach OOP, podstawowych pojęciach związanych z… grą w szachy (!), a także definiowaniu i porównywaniu obiektów.

Będzie też można dowiedzieć się o tablicach dwuwymiarowych i innych typach danych, a także o różnicach pomiędzy kopiowaniem przez wartość i referencję. Nie zapomniano także o kopiowaniu płytkim i głębokim.

Powyższe informacje stanowią tylko niewielki fragment cennych wskazówek. Warto sprawdzić wszystkie moduły, a także inne kursy z serii Junior Masterclazz przygotowanej przez No Fluff Jobs.

Kurs umożliwi Ci zdobycie solidnych podstaw do stawiania pierwszych kroków w branży IT. Wiedzę przekazują praktycy, a także eksperci w swoich dziedzinach, a niektórych z nich mogłeś(aś) już spotkać w innych kanałach komunikacji.

Sprawdź: co warto wiedzieć o JVM

Total
16
Shares
_podobne artykuły