Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
uchwyt-na-monitory-rodzaje-zastosowanie-SpaceX-Center

Uchwyt na monitory – co kilka, to nie jeden

Dla wielu osób ustawienie na biurku dwóch monitorów nie wchodzi w grę, ale sprawę załatwić może uchwyt na monitory. Dzięki temu rozwiązaniu nie zajmując miejsca na biurku, można cieszyć się wieloma ekranami i ogromną przestrzenią roboczą.

Uchwyt na monitory – co to jest?

Uchwyty do monitorów to specjalne ramiona lub inaczej mówiąc wysięgniki, które przypominają ramiona lampek przykręcanych do biurka. Zazwyczaj jednak są od nich dużo masywniejsze i jeden uchwyt obsługuje zazwyczaj dwa takie ramiona. Oczywiście konstrukcja może być inna i przypominać jedną kolumnę, która w górnej części ma przymocowaną belkę, czasem teleskopowo rozsuwaną a czasem mającą więcej możliwości regulacji.

Wszystkie te konstrukcje łączy fakt, że przymocowywana jest do blatu biurka specjalną obejmą.

Zobacz: Monitor 27 cali – TOP3 do pracy i rozgrywki

Uchwyt na monitory – kiedy się go stosuje?

Dzięki takiej konstrukcji, uchwyty do monitora pozwalają na odłączenie od urządzeń podstaw, które zazwyczaj pozwalają na ustawienie je na blacie biurka. Te jednak sprawiają, że przy dwóch lub trzech monitorach miejsce na biurku drastycznie maleje. Trudno ustawić tam segregatory, kuwety na dokumenty, głośniki lub inne potrzebne do pracy urządzenia i gadżety.

Właśnie w takich sytuacjach stosuje się uchwyt do monitorów. W zależności od potrzeb mogą to być konstrukcje dla 2, 3, a nawet większej ilości monitorów.

Zanim optymistycznie pobiegniecie do sklepu po takie rozwiązanie, warto sprawdzić, czy blat biurka wytrzyma obciążenie ramienia oraz samych monitorów. Lichej jakości blat, wykonany z wiórów może po prostu się urwać, a monitory spotkają się z podłogą, przez co stracicie sporo pieniędzy – trzeba będzie kupić nowe biurko i monitory. Na takie sytuacje też jest rozwiązanie. Pomiędzy dolną i górną powierzchnię biurka, a szczęki uchwytu warto włożyć 2-3 milimetrowej grubości blachy o powierzchni co najmniej kartki A5 – czyli zeszytu szkolnego. To pozwoli rozłożyć obciążenie na większej powierzchni i może ustrzec nas przed kosztami wymiany uszkodzonego sprzętu.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Wirtualny pulpit Windows 10 to świetne wsparcie dla produktywności

Total
21
Shares
_podobne artykuły