Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
data-science-specjalista-zarobki-wymagania

Specjalista Data Science – zarobki, wymagania

Ostatnia aktualizacja 26 października, 2022

Jednym z bardziej poszukiwanych specjalistów w branży IT są ludzie zajmujący się Data Science. Co robi się na tym stanowisku i co trzeba umieć, aby móc zostać zatrudnionym na takim stanowisku? Na jakie zarobki właściwie można na nim liczyć? Sprawdźcie.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Kim jest specjalista Data Science?

Specjalista Data Science jest jednym z bardziej poszukiwanych ekspertów w branży IT. Odpowiada on za planowanie, realizację, a także kontrolę procesów związanych z Data Science. Analiza Big Data, czyli dużych zbiorów danych to jego żywioł.

Przed awansem na tę pozycję zazwyczaj zaczyna się karierę na stanowisku analityka danych.

Zobacz: czym zajmuje się IT Consultant

Czym zajmuje się i co musi umieć specjalista Data Science?

Specjalista Data Science wykorzystuje znajomość języków programowania, takich jak choćby Python, a także narzędzi, aby skutecznie analizować duże porcje danych. Prócz Pythona liczy się znajomość SQL, R, HTML/CSS, Javy, jak również C++ i JavaScript.

Narzędziami, które wykorzystuje się często na tym stanowisku, są Pandas, PyTorch, Jupyter Netebook, Tensorflow, Scikit-learn, a także Kereas.

Zazwyczaj na tym stanowisku pozyskuje się, jak również analizuje zebrane dane. Tworzy się statystyki, bada je, opracowuje i przygotowuje raporty, w tym także wizualizacje pozwalające lepiej je zrozumieć. Ogólnie rzecz biorąc wnioski, jakie są wyciągane przez specjalistę, mogą być kluczowe dla wielu dziedzin i działów firmy. Bez wątpienia nie mogą się bez takich fachowców obyć takie firmy jak Google, Microsoft, Meta, jak również inni giganci.

Sprawdź: do czego się przydaje notatnik cyfrowy

Ile może zarobić człowiek pracujący na stanowisku Data Scientist?

Na tego typu stanowisku zarobki są całkiem wysokie i kształtują się następująco:

  • Junior Data Scientist może liczyć na zarobki od 5 300 zł do 8 400 zł brutto miesięcznie;
  • Mid Data Scientist może zarobić od 7 300 zł do 12 000 zł brutto miesięcznie;
  • Senior Data Scientist może oczekiwać za swoją pracę od 11 000 zł do 17 500 zł brutto miesięcznie.

Jak zwykle w tego typu przypadkach o zarobkach decyduje posiadana wiedza, umiejętności, doświadczenie, a także wcześniejsze udokumentowane sukcesy w tej dziedzinie. Oczywiście wszelkie inne certyfikaty, ukończone pozytywnie kursy, a także dodatkowe umiejętności są pożądane.

Total
0
Shares
_podobne artykuły