Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Junior Python Developer to dobry wybór kariery w IT z powodu wynagrodzenia i rozwojowego środowiska

Junior Python Developer pracą na dobrą przyszłość

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia, 2023

Nauka programowania w języku Python to dobra decyzja z wielu powodów. Początkujący Junior Python Developer może liczyć na niezłe zarobki i ciekawe środowisko pracy oraz udogodnienia branży IT.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Junior Python Developer na rynku pracy

Junior Python Developerzy mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach i organizacjach, zarówno w dużych korporacjach, jak i małych startupach. To, co może wydać się szczególnie pociągające to szeroki przekrój przedsiębiorstw, w których można rozwijać karierę. Są to np. firmy technologiczne, zarówno te wielkie, jak Google, Amazon czy Facebook i mniejsze przedsiębiorstwa.

Studia projektowe zajmujące się tworzeniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych poszukują programistów Python do tworzenia i utrzymania projektów. Firmy konsultingowe, takie jak Accenture, Deloitte czy PwC zatrudniają Junior Python Developerów do pracy nad analizą danych, czy automatyzacją procesów. Banki, firmy inwestycyjne czy fintechy szukają programistów Python do rozwoju algorytmów tradingowych, analizy ryzyka czy modelowania danych.

Branża finansowa, przemysł i software house'y to miejsca gdzie junior python developer moze znaleźć pracę
Branża finansowa, przemysł i software house’y to miejsca, gdzie Junior Python Developer może znaleźć pracę / Fot. Yaran, shutterstock.com

Solidne podstawy języka Python

Python to jeden z najbardziej popularnych języków programowania, który jest powszechnie stosowany w dziedzinach, takich jak analiza danych, automatyzacja, rozwój aplikacji webowych, NLP i sztuczna inteligencja. Zdobycie umiejętności w zakresie podstaw Pythona otwiera drzwi do szerokiej gamy możliwości zawodowych. Jednak ze względu na sporą konkurencję na rynku pracy IT Junior Python Developer powinien dysponować ugruntowaną wiedzą potwierdzoną studiami lub certyfikatami i projektami.

Ile zarabia Python Developer?

Co więcej, Junior Python Developer będzie musiał opanować różne środowiska programistyczne, takie jak PyCharm, Visual Studio Code czy Jupyter Notebook. Ponadto praca z tymi narzędziami pozwala na efektywne tworzenie, testowanie i wdrażanie kodu.

W praktyce Python posiada ogromną liczbę bibliotek i narzędzi, które ułatwiają pracę z różnymi technologiami. Przykłady takich bibliotek to Pandas, NumPy, TensorFlow czy Django. Opanowanie tych zasobów bez wątpienia pozwala na elastyczność i realizację bardziej zaawansowanych projektów.

Projekty dla początkujących

Co do zasady Junior Python Developer powinien zacząć od prostych projektów, które pomogą w zrozumieniu podstaw języka oraz praktycznego zastosowania różnych bibliotek i narzędzi. Praca nad takimi zadaniami pozwoli na rozwijanie umiejętności oraz zdobywanie doświadczenia niezbędnego do rozwijania kariery.

Pierwsze projekty to dobra baza w portfolio. Ich tematykę można dostosować do branży, jaką bierze się głównie pod uwagę w ramach rekrutacji. Ciekawych inspiracji dostarczają kursy online, w efekcie których można stworzyć własne aplikacje czy rozbudowane analizy danych.

Rozwój kariery w programowaniu Python

Po zdobyciu doświadczenia jako Junior Python Developer, można dążyć do bardziej zaawansowanych stanowisk, takich jak Senior Python Developer czy Python Software Engineer. W miarę rozwoju umiejętności, możliwości kariery i zarobków rosną. Awans i większa wiedza może prowadzić do zarządzania zespołami, kierowania projektami czy prowadzenia własnych przedsięwzięć.

Total
0
Shares
_podobne artykuły