Platforma zarobkowa dla freelancerów. Poznaj Fiverr
Ostatnia aktualizacja 22 marca, 2022
Internet daje dziś nieograniczone możliwości dywersyfikacji zarobków z zachowaniem bezpieczeństwa i pewności co do źródła zlecenia. Dzięki platformom zrzeszającym zleceniodawców i freelancerów, pozyskiwanie zleceń jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Która platforma zarobkowa jest warta uwagi? Dzisiaj weźmiemy pod lupę serwis Fiverr. Jakie daje możliwości i w jaki sposób się w nim poruszać?
Zobacz: Deep Nostalgia
Fiverr – wszechstronna platforma zarobkowa
Jeśli jesteś początkującym programistą lub UX designerem, Fiverr to świetna opcja na zdobycie dodatkowych środków finansowych, podczas której przygotujesz swoje portfolio z przykładami komercyjnych realizacji. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie, utworzysz profil sprzedawcy z opisem swoich kompetencji.
Następnie musisz stworzyć Gig, czyli usługi, jakie znajdują się w twojej ofercie. Warto je precyzyjnie otagować, aby kupujący mógł łatwiej znaleźć twój profil. Oferowane usługi możesz zawrzeć w trzech wariantach cenowych:
- Basic
- Standard
- Premium
Gotowe, możesz sprzedawać swoje usługi w międzynarodowej społeczności.
Fiverr z założenia służy do znajdowania usług w stosunkowo niewielkich kwotach, ale renoma i jakość pracy mogą pozwolić na ustalenie wyższych cen.
Platforma udostępnia 7 wersji językowych i obsługuje aż 23 waluty.
Fiverr to nie tylko platforma zarobkowa. W ramach serwisu możesz poszerzać swoje umiejętności dzięki usłudze Leran from Fiver. Znajdziesz tam kursy związane ze sprzedażą w obrębie platformy, ale też takie, które dotyczą szlifowania umiejętności potrzebnych do wykonania pracy.
Większość kursów jest relatywnie tania – ceny wahają się między 20-60 zł.
Sprawdź: Pierwsze kroki
Rozliczenie w Fiverr
Plusem platformy jest jasny system rozliczeniowy, który nie wymaga długiego oczekiwania na wypłatę środków. Przede wszystkim, klient przelewa wynagrodzenie na depozyt zanim rozpoczniesz pracę. Kiedy zlecenie będzie ukończone, klient ma 2 tygodnie na zapoznanie się z nim i prośbę o ewentualne poprawki. Po upływie tego czasu można już wypłacić środki na swoje konto bankowe. Fiverr pobiera prowizję w wysokości 20%, zatem na konto freelancera wpływa 80% kwoty. Wypłatę środków na konto bankowe można zrealizować np. za pomocą PayPala (usługa jest dodatkowo płatna).
W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, poprawne rozliczenie warto powierzyć księgowej, przekazując listę wykonanych zleceń w określonym czasie. W takiej sytuacji rachunek wewnętrzny stanowi przychód, a prowizja, którą pobiera platforma zarobkowa, to koszt uzyskania przychodu.
Jeśli przychód nie przekracza limitu działalności nierejestrowanej, można skorzystać także z tej opcji bez konieczności zakładania działalności gospodarczej.