Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
praca w Netwise - jak wygląda

Netwise robi to dobrze, czyli jak zbudować firmę z którą chce się związać na lata

Ostatnia aktualizacja 16 stycznia, 2023

Partner merytoryczny

Owocowe czwartki i karta sportowa to benefity, które przeszły już do lamusa. Stały się one tak oczywiste, że potencjalni pracownicy nie zwracają na nie uwagi. Jak zatem stworzyć organizację, która jest jak port, w którym eksperci z przyjemnością cumują na dłużej, zamiast odpłynąć po chwili w inną stronę? Dowiedz się jak wygląda praca w Netwise.

  • Dla informatyków wymyślne dodatki do pensji i atrakcje po godzinach nie są tak kuszące, jak w innych branżach – zwykle mogą je sobie zapewnić sami
  • Pracownicy Netwise od początku mogą kształtować swoją ścieżkę kariery u boku najlepszych ekspertów z obszaru CRM i aplikacji biznesowych dla segmentów B2B w Europie
  • W 2022 r. po raz pierwszy prawie 30 członków zespołu Netwise wyjechało na tydzień na Wyspy Kanaryjskie, aby stamtąd pracować
Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Satysfakcja i radość z pracy to najlepsze benefity

Relatywnie wysokie zarobki w branży IT oraz bogaty rynek ofert tworzą specyficzny mikroklimat. Dla informatyków wymyślne dodatki do pensji i atrakcje po godzinach nie są tak kuszące, jak w innych branżach – zwykle mogą je sobie zapewnić sami.

– Widzę, jak benefitami próbuje się skusić pracowników. Pokazać rozmach w stylu amerykańskich gigantów, dodatki, które może i dobrze wyglądają w prezentacji działu HR, ale nie przydają się w życiu. Mamy trochę inne podejście – mówi Jakub Skałbania, CGO Netwise S.A., biznesowo-technologicznego butiku CRM. – U nas poza standardowymi benefitami, które zapewnia już każdy, stawiamy bardzo mocno na satysfakcję z pracy i pewność, że robimy dla Klientów ważne rzeczy. Tego nie da się niczym zastąpić, a na pewno nie owocowymi czwartkami. Nasi pracownicy zostają z nami długo, bo dostają 2w1: ogromne możliwości rozwoju biznesowego na skalę międzynarodową oraz niewymuszoną atmosferę, daleką od korporacyjnej. Ponad 50% zespołu to ludzie, którzy są w Netwise ponad 3 lata. Lubią tu być – tłumaczy.

Firma Netwise ma na swoim koncie ponad 170 projektów i wdrożeń systemów CRM i PRM zrealizowanych w 27 różnych krajach dla wielu znanych marek. Załoga pracuje w małych, zwinnych zespołach, w płaskiej strukturze, a poszczególne zespoły organizują się same. Zwinność jest tu kluczem.

Pracownicy Netwise od początku mogą kształtować swoją ścieżkę kariery u boku najlepszych ekspertów z obszaru CRM i aplikacji biznesowych dla segmentów B2B w Europie. Mają dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań, dzięki czemu dynamicznie rozwijają swoje kariery, przejmując coraz większą odpowiedzialność. Netwise im to umożliwia w ramach własnych struktur.

pracując w Netwise można liczyć na podróże do dalekich miejsc

W trakcie pracy z zagranicznymi klientami pojawiają się okazje, by podróżować nie tylko po Europie, ale też Stanach Zjednoczonych. Nigdy nie są to klasyczne delegacje ze sztywnym planem dnia. Netwise dba o to, by zawsze zachować przestrzeń na doświadczenie danego kraju, odpoczynek i lokalne atrakcje. Jest czas na pracę, jest czas bez pracy.

Profesjonalni, więc poważni?

Jednym z elementów kultury organizacyjnej Netwise jest radość z wykonywanej pracy – wartość, której często nie doceniamy w dorosłym życiu, choć w rzeczywistości sprzyja komfortowi psychicznemu. Zdaniem Netwise o profesjonalizmie nie świadczą garnitury, sztywne pozy przybrane na firmowych zdjęciach czy przytłaczanie klientów skomplikowaną terminologią. Profesjonalizm nie narzuca powagi. Wystarczy wejść do jednego z biur Netwise, by odczuć panującą tu atmosferę.

pracownicy z Netwise na workation

Wygodne stroje, bilard, psy, z którymi można przyjść do pracy, ale przede wszystkim otwartość i nastawienie, które łączy całą załogę – wszystko w myśl “work hard, have fun”.

Zespoły regularnie integrują się poprzez zabawę w ramach tzw. Netwise Czwartków. Polegają one na organizacji raz w miesiącu wspólnych atrakcji na rozluźnienie atmosfery w pracy. W planowanie wspólnych aktywności zaangażowany jest cały zespół, każdy może wyrazić swoje zdanie i podzielić się pomysłami. Wydarzenia w ramach Netwise Czwartków odbywają się w biurze lub poza nim. Są to m. in. wspólne wyjazdy, wyjścia na gokarty czy do parku trampolin.

W 2022 r. po raz pierwszy prawie 30 członków zespołu Netwise wyjechało na tydzień na Wyspy Kanaryjskie, aby stamtąd pracować. Firma pokryła 50% wszystkich kosztów i zapewniła miejsca do pracy.

Ważne, że to workation, a nie klasyczna integracja zaplanowana co do minuty. Każdy przed i po pracy może robić to, na co ma akurat ochotę. Możemy więc spędzać czas razem, lecz wcale nie musimy. Sednem workation jest złapanie oddechu i w Netwise każdy łapie go po swojemu – opowiada Wojciech Sobczak, prezes spółki.

Elastyczność i praca hybrydowa

Kolejną wartością pracy w Netwise jest elastyczność, jaką firma daje swoim pracownikom. Mogą pracować zdalnie z każdego zakątka Polski, a także stacjonarnie w jednym z biur – w Warszawie lub Toruniu. Dostępna jest również opcja pracy hybrydowej.

praca w Netwise - niektórzy wybierają się na wycieczki rowerowe

Pytaj pracowników, czego potrzebują

Firma ciągle poszerza i zmienia benefity, które oferuje swoim pracownikom. Jednak ważne, że nie są one narzucane z góry. Kluczem do znalezienia idealnych benefitów jest rozmawianie o nich ze swoimi pracownikami.

Nie tylko pytamy pracowników, ale też stwarzamy przestrzeń i warunki, żeby każdy mógł podzielić się swoimi pomysłami w tym zakresie. Dzięki temu możemy łatwo ustalić w jaki sposób zmienić warunki i środowisko pracy w naszej firmie – mówi Agnieszka Bukała. – Działamy zwinnie: i w projektach, i poza nimi, to się nam sprawdza. Testujemy pomysły na benefity, a jeśli niewiele one wnoszą poza formułką w ofercie pracy, żegnamy się z nimi bez żalu.

Lojalność prawdę Ci powie

To wiarygodny i łatwy w ocenie wskaźnik, który pokazuje efektywność wszystkich działań firmy na kluczowych poziomach zakresu employer branding i to, jak wypadają one w oczach pracowników. Praca w Netwise pełna jest lojalności.

Ponad połowa członków zespołu Netwise to ludzie, którzy są w firmie ponad 3 lata,
a prawie 30% to ludzie pracujący w firmie ponad 5 lat. To pokazuje, że firma oferuje możliwości rozwoju, których popularne benefity nie zastąpią. Pracownicy rosną razem z Netwise, zarówno poprzez doświadczenie, jak i coraz większe, międzynarodowe projekty.

Praca w Netwise. Jaki jest przepis na tak dobre wyniki?

– Przyciągamy ambitnych ekspertów dzięki skali naszych projektów i renomie, jaką mamy w branży, m.in. dzięki wielokrotnym nagrodom Microsoft czy pozytywnym wypowiedziom klientów. A potem wciąga ich satysfakcja z projektów i atmosfera. Mówią mi czasem, że nie spotkali się wcześniej, by tak duże projekty szły z takim klimatem wśród ludzi. Nie chcą z tego rezygnować, a my dbamy o to, by nie musieli, zapewniając tym najlepszym rozwój wewnątrz firmy – mówi Jakub Skałbania, Netwise CGO.

Czytaj też:

Total
0
Shares
_podobne artykuły