Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Programowanie dla dzieci

Programowanie dla dzieci i nastolatków. Co warto kupić?

Ostatnia aktualizacja 25 kwietnia, 2022

LEGO, Raspberry Pi i inne świetne “zabawki” są oferowane na rynku od długiego czasu. Wiele z nich z pewnością zainteresuje twoje dziecko. Programowanie dla dzieci czas start!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022. Dodaliśmy pozycję z zestawem Arduino.

Chcesz pobudzić wyobraźnię swoich dzieci i pomóc im doskonalić umiejętności techniczne? To zdecydowanie dobry pomysł. Zwłaszcza że będą ich potrzebować jako dorośli.

Zobacz: Caveday

W latach 80. czy 90. roboty były czymś, co widzieliśmy tylko w filmach i niektórych programach telewizyjnych. Ludzie z tego okresu są dziś dorosłymi, którzy – jeśli pracują dziś w świecie IT i jako programiści – musieli raczej samodzielnie stawiać pierwsze kroki, bez wsparcia rodziców.

Obecnie, jeśli dziecko jest naturalnym majsterkowiczem, istnieją pozytywne ujścia dla jego skłonności. To zestawy i zabawki STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka), które mogą rozpalić zainteresowanie dziecka i skupić je na nauce, jednocześnie sprawiając, że stanie się ona dużą przyjemnością. Krótko mówiąc, mamy tutaj zasadę “bawiąc uczyć”.

Programowanie dla dzieci: robo-zabawki dla małych majsterkowiczów

Co polecamy? Oto nasze propozycje:

LEGO Star Wars Boost – Dowódca droidów

Zalecany wiek: 8-21

Jeśli myślisz o robotyce i dzieciach, najlepszym miejscem do rozpoczęcia tej przygody jest LEGO.

Firma LEGO od dawna jest innowatorem nie tylko w przestrzeni producenta klocków, ale także w robotyce.

Jeśli chodzi o polecany zestaw, dzieci mogą tutaj użyć ponad tysiąca elementów do zbudowania R2-D2, droida Gonk i droida Mouse. Następnie, za pomocą aplikacji, mogą zaprogramować swoje robo-zabawki, by te wykonywały wiele różnych funkcji.

Gdzie kupić?

Pi-top [4] – zestaw do robotyki Raspberry Pi

Zalecany wiek: 12+

Zestaw komputerowy Raspberry Pi, który został odpowiednio dostosowany do tego, by pełnić funkcję elastycznego środowiska do nauki.

Dzieci będą czerpać niekończącą się fascynację wszystkimi projektami, które można tutaj zbudować. Jest to również świetne rozwiązanie do zapewnienia sobie ciągłej serii pozytywnych doświadczeń rodzic-dziecko.

Sprawdź: Praca w IT bez programowania

Mamy tutaj podstawę Raspberry Pi, która została przeprojektowana, aby bardziej przypominała zestaw LEGO. Wszystkie części i kable łączą się ze sobą. Mając odpowiedni zestaw dodatków, możesz zbudować laptopa, robota, robota będącego częścią laptopa, czy też laptopa, który jest również robotem.

Gdzie kupić?

Playz My First Coding & Computer Science Kit

Zalecany wiek: 6-12

Informatyka i kodowanie obracają się wokół kilku podstawowych wytycznych i teorii, które są wspólne dla wszystkich komputerów. Ten zestaw pokazuje, jak to działa, od podstaw szyfrowania (gdzie twoje dzieci mogą stworzyć rzeczywisty mechanizm szyfrowania), po algorytmy sortowania.

Jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały trochę czasu poza ekranem, ale ciągle mogły się dowiedzieć czym są nowoczesne technologie, będzie to dobry zakup.

Gdzie kupić?

Arduino StarterKit K000007

Zalecany wiek: nastolatki, dorośli

To oficjalny zestaw z płytką Arduino, z którego skorzystają już starsze dzieci, nastolatki i dorośli. Dzięki niemu można stworzyć 15 projektów, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności, dzięki którym krok po kroku można zagłębić się w świat elektroniki. Zestaw składa się z 32 elementów – 172-stronicowej książki w języku angielskim oraz części elektronicznych.

Ciekawsze projekty, które można stworzyć za pomocą zestawu to m.in:

  • Spaceship interface – projekt umożliwiający stworzenie panelu kontrolnego do statku kosmicznego.
  • Color Mixing Lamp – lampa zmieniająca kolor w zależności od natężenia światła w otoczeniu.
  • Light Theremin – instrument muzyczny, który uruchamia się za pomocą machnięcia ręką.
  • Keyboard Instrument – nazwa mówi sama za sobie.
  • Zoetrope – mechaniczna animacja z możliwością odtwarzania przód-tył.
  • Tweak the Arduino Logo – projekt umożliwiający kontrolę komputera PC za pośrednictwem płytki Adruino.
  • Hacking Buttons – sterowanie główne dla wszystkich pozostałych urządzeń.

Pełną listę projektów można zobaczyć na stronie sklepu.

Gdzie kupić?

Total
0
Shares
_podobne artykuły