Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
project-manager-oferty-pracy

Gdzie project manager znajdzie najlepsze oferty pracy?

Ostatnia aktualizacja 4 sierpnia, 2022

Project manager może obecnie znaleźć liczne oferty pracy, a to znaczy, że zapotrzebowanie na nich jest coraz większe. Trudności w znalezieniu dobrych kierowników projektów sprawiają, że stawki za ich pracę wyraźnie rosną rok do roku. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę na tym stanowisku?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Project manager to człowiek, który w firmie musi ogarniać zespół ludzi odpowiedzialny za wykonanie powierzonych mu zadań – projektów. Kieruje on nie tylko zespołem podwładnych mu pracowników, ale też koordynuje prace z innymi działami, w tym logistyką, marketingiem, księgowością, zewnętrznymi podmiotami wykonującymi część zadań. On także odpowiada przez managerami wyższego szczebla za raportowanie i sprawne posuwanie projektu do przodu.

Zarobki project managera w IT

Z racji tego, co napisaliśmy wcześniej, project managerowie powinni być dobrze opłacani, gdyż to od ich wiedzy, doświadczenia i zaangażowania zależy, czy projekty zostaną wykonane w terminie i w założonym budżecie.

Początkujący prowadzą zazwyczaj małe projekty, które nie są zbyt skomplikowane. Dopiero uczą się i sprawdzają swoją wiedzę, jak również umiejętności w tym zawodzie. Mogą liczyć na zarobki w granicach od 3 300 do 5 000 zł netto.

Mając już pewien staż i doświadczenie na stanowisku mid, otrzymują nieco trudniejsze zadania, w których trzeba się wykazać nabytymi umiejętnościami. Dlatego też mogą liczyć na wypłaty w granicach od 4 000 do 6 500 zł netto.

Seniorzy, zwani też specjalistami mogą prowadzić nawet kilka różnych projektów z tym samym lub różnymi zespołami mogą liczyć na zarobki od 5 000 do 8 500 zł netto.

Najbardziej doświadczeni i zaprawieni w bojach mogą liczyć na oferty z płacami do górnej granicy około 30 000 zł.

Sprawdź: Ile zarabia grafik komputerowy?

Project manager – gdzie znaleźć najlepsze oferty pracy?

Najlepsze oferty pracy project manager otrzymuje się często od własnych pracodawców. Doceniają doświadczenie pracownika i powierzają mu coraz trudniejsze i bardziej odpowiedzialne zadania oferując lepsze wynagrodzenie.

Jeśli tak nie jest i kierownik projektu chce poszukać innego pracodawcy, to powinien rozejrzeć się w firmach z podobnej branży. Oczywiście jeśli nie ma podpisanego dokumentu o zakazie konkurencji. Jeśli ma, to może zasięgnąć porady prawnika prawa pracy i rozglądać się za pracą w innej branży, ale na podobnym stanowisku.

Zobacz: Czym jest proof of concept?

W innych przypadkach pozostaje skorzystać z ofert pojawiających się na portalach. Można szukać od OLX, Allegro, aż po Gumtree. Są jednak takie portale, w których oferty pracy prezentują największe firmy z Polski i z zagranicy.

Jednym z nich, choć nietypowym jest LinkedIn. Jest to raczej portal społecznościowy, gdzie można umieścić swój profil i chwalić się nim jak CV, co też lubi większość działów i firm HR. Tam od razu widać jakie relacje ma się z byłymi pracodawcami, kolegami z pracy, jakie działania się wykonuje itp.

Są też tak zwane jobboardy, czyli portale z ofertami pracy. Są takie, w których szuka się pracy w dowolnym zawodzie i branży i są także oferujące pracę tylko w sektorze IT. Znajdziecie w nich masę ofert pracy, także na różnego rodzaju i poziomu stanowiska dla project managerów. Niestety nie każde podawane jest z proponowanymi płacami. W wielu są to dosłownie nikłe odsetki, a i tak często rozpiętość widełek powala na kolana.

Jest tylko jeden portal, który każde ogłoszenie ma z widełkami zarobków i gdzie ich rozpiętość nie powoduje opadu szczęki. Są tam też zbliżone wielkością i ilością opisy stanowiska i wymagań. Tym portalem jest NoFluffJobs.com. Oferty pracy na stanowisko project managerów znajdziecie też poniżej.

Total
0
Shares
_podobne artykuły