Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Raport: specjalizacja JavaScript – lipiec 2022

Ostatnia aktualizacja 8 lipca, 2022

Dobry JavaScript Developer korzysta z HTML i CSS, zna też systemy uniksowe, jak również tajemnicą nie są dla niego webpacki czy React. Aplikacje webowe? Interfejs graficzny? To również coś, co zdecydowanie się przydaje.

Tym razem mamy dla was raport o specjalizacji JavaScript. Pora, aby dowiedzieć się czym konkretnie zajmują się specjaliści do spraw JavaScriptu. I może od razu dodajmy, że to zdecydowanie coś innego niż Java.

Na świecie mamy obecnie co najmniej 12 mln programistów JavaScript, którzy zarabiają rocznie średnio ok. 110 tys. dolarów. Dużo? Tak, niemniej są to zarobki dla specjalistów senior i mid+. Juniorzy zarabiają mniej, choć na pewno nie mają powodu do narzekań.

W raporcie wyjaśniamy jakie są podstawy JavaScript oraz gdzie szukać wiedzy. Mamy dla was wiele świetnych, polecanych miejsc i kursów.

Wskazujemy też typowe zastosowania. Czy wiesz, że np. Google Analytics wykorzystuje JavaScript? Albo Facebook? Nawet jeśli słuchasz muzyki bezpośrednio przez przeglądarkę www, to też korzystasz z tej technologii.

Raport o JavaScript

  1. Co musi wiedzieć JavaScript Developer?
  2. Podstawy JavaScript – poznaj biblioteki
  3. Kurs JavaScript – jakie są możliwości nauki?
  4. Zarobki JavaScript Developer na stanowiskach junior, mid, senior
  5. JavaScript – typowe zastosowania
  6. Najpopularniejsze języki programowania oraz IDE
  7. Angular developer – co musisz umieć?
  8. State of Frontend 2022 – warunki pracy
  9. Wzorce projektowe – czym są?
  10. Refaktoring kodu – kiedy jest potrzebny?
Total
0
Shares
_podobne artykuły