Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Samsung Galaxy Watch 4 to zegarek pełen opcji zdrowia i fitness

Galaxy Watch 4 to interesujące możliwości

Ostatnia aktualizacja 28 marca, 2023

Samsung Galaxy Watch 4 to kolejny smartwatch od technologicznego giganta z Korei. Zegarek zebrał pozytywne recenzje w sieci. Przyjrzyjmy się jego interesującym możliwościom.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Wersje Samsung Galaxy Watch 4

Aby na wstępnie rozwiać możliwe wątpliwości, zegarek występuje w dwóch głównych modelach i czterech rozmiarach tarczy:

  • Galaxy Watch 4: 40 mm i 44 mm
  • Galaxy Watch 4 Classic: 42 mm i 46 mm.

Wyświetlacze mają po dwie wielkości w obu wariantach:

  • 40 mm i 42 mm: 1,2” (396 × 396 piksele),
  • 44 mm i 46 mm: 1,4” (450 × 450 piksele).

To, co dodatkowo różni wersje Galaxy Watch 4 to rodzaje łączności. Oba modele sprzedawane są z wyposażeniem 4G/LTE z eSIM oraz jedynie z modułem GPS. W efekcie producent daje nam do wyboru aż osiem wariantów, oczywiście nie wliczając opcji kolorystycznych.

Należy wspomnieć, że wszystkie smartwatche Galaxy mają łączność Bluetooth 5.0, GPS, NFC i Wi-Fi.

Nowe możliwości i funkcje Samsung Galaxy Watch 4

  • Wear OS Powered by Samsung
  • Rozbudowany ekosystem aplikacji i tarczy zegarka
  • Wbudowany Bixby i Asystent Google

Zegarek jest produktem pełnym funkcjonalności. System Wear OS od Google zastąpił TizenOS dotychczas stosowany w smartwatchach Samsung. Urządzenie ma typowe opcje śledzenia kondycji i zdrowia, kalendarz, kontakty, alarmy, timery, pogodę i dyktafon. Plusem jest możliwość odpowiadania na wiadomości przez automatyczne odpowiedzi i funkcjonalną klawiaturę.

Możliwości Galaxy Watch 4 można rozbudowywać samodzielnie przez instalowanie aplikacji ze sklepu Google Play. To opcja dostępu do kolekcji tarcz, YouTube Music i Spotify, jak również Google Keep, czy typowych aplikacji fitness.

Jeśli wolisz rozwiązania bliższe klasyce, wersja Classic to coś dla ciebie. Obrotowa ramka tarczy pozwala szybko przewijać kafelki funkcji bez dotykania ekranu. Wszystkie urządzenia są wodo- i pyłoszczelne na poziomie IP68.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic ma ruchomą ramkę do przeglądania funkcji
Samsung Galaxy Watch 4 Classic ma ruchomą ramkę do przeglądania funkcji / Fot. Gabo_Arts, shutterstock.com

Samsung stawia na aktywność fizyczną i zdrowie

Zegarek wyróżnia się opcjami kompleksowego śledzenia parametrów zdrowia. Smartwatche Galaxy z czwartej serii mierzą tętno, poziom natleniania krwi i mają alert nieregularnego rytmu serca. Dodatkowo informują o poziomie stresu, monitorują sen, a nowością jest badanie składu ciała.

Podobnie do inteligentnych wag, Galaxy Watch 4 stosuje impedancję bioelektryczną do pomiaru kompozycji ciała, czyli proporcji mięśni, tłuszczu, masy kości i wody w organizmie. W odrębnej aplikacji Samsung Health Monitor dostępne są wyniki EKG i ciśnienia krwi. Oczywiście należy brać poprawkę na ich dokładność. Niemniej funkcje są interesujące.

Zobacz: Samsung umożliwi naprawę urządzeń z linii Galax

Aplikacja Samsung Health oferuje ponad 80 opcji aktywności, które można zainstalować na smartwatchu. Na start na urządzeniu znajduje się już 13 różnych treningów. Zegarek mierzy oczywiście kroki i poziom kondycji.

Total
0
Shares
_podobne artykuły