Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Gmail poczta. Zarządzaj ustawieniami w lepszy sposób

Ostatnia aktualizacja 20 listopada, 2023

Poczta Gmail to popularna usługa e-mailowa oferowana przez Google. Dostępna jest na różnych platformach, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Aplikacje Google’a są domyślnie zainstalowane na Androidzie, a za pomocą Gmaila zalogujesz się nie tylko do każdej z nich, ale też do większości zewnętrznych aplikacji. Ponadto, Gmail oferuje wiele funkcji, takich jak filtrowanie spamu, organizacja wiadomości w etykiety i zintegrowane czaty. Jak dostosować Gmail? Poczta posiada rozbudowane opcje ustawień.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Już niebawem Google udostępni translator bezpośrednio w Gmailu

Jak założyć pocztę Gmail?

Korzystając z własnego konta Gmail, masz dostęp do szerokiej gamy funkcji, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail, zarządzanie pocztą e-mail oraz wykorzystywanie Dysku Google, który zapewnia bezpieczne miejsce na dane. Warto wiedzieć, e-maile wysyłane za pośrednictwem Gmaila są zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem poprzez wysoką filtrację spamu, dzięki temu większość z nich nawet nie dociera do skrzynki odbiorczej.

Zakładanie konta na Gmailu jest bardzo proste i nie wymaga od użytkownika wielu kroków:

  1. Przejdź na stronę tworzenia konta Google.
  2. Wypełnij wszystkie pola danych i zatwierdź.

Logowanie do poczty Gmail

Możesz teraz zalogować się do swojej poczty mailowej. Podaj swój utworzony wcześniej e-mail lub numer telefonu oraz hasło.

Gmail poczta – okno logowania

Sprawdź: Sundar Pichai – co robił, zanim został CEO Google?

Gmail – poczta dla wymagających

Jeśli należysz do grona wymagających użytkowników, korzystanie z poczty Gmail może być dla ciebie jednym z przyjemniejszych doświadczeń.

Masz do dyspozycji wiele opcji personalizacji wyglądu skrzynki. Pod ikoną zębatki, znajdującą się w prawym górnym rogu obok zdjęcia profilowego, kryją się następujące opcje:

Aplikacje w Gmailu

Możesz uwidocznić Google Meet oraz Google Chat po lewej stronie panelu nawigacyjnego.

Zobacz: Sergey Brin to co-founder Google. Przez Chat GPT-3 musiał wrócić

Gęstość wiadomości

Gmail poczta – ustawienia gęstości wiadomości

W zależności od preferencji, Google udostępnia opcję dostosowania gęstości wiadomości w widoku skrzynki. Możesz zdecydować, że chcesz widzieć załączniki w listingu maili lub wyłączyć opcję i dostosować liczbę widocznych wiadomości na jednej stronie.

Motyw

Poczta Gmail – ustawienia motywu

Gmail pozwala na ustawienie motywu nie tylko pod kątem decyzji jasny/ciemny, ale też umożliwia zastosowanie grafiki w tle.

Gmail – poczta w różnym typie

Gmail poczta – ustawienia widoku skrzynki

Jedną z ciekawszy opcji jest możliwość dostosowania typu skrzynki do swoich preferencji. Możesz zarządzać widokiem kart kategorii, które są umiejscowione nad wiadomościami. Ponadto, w zależności od potrzeb, możesz widzieć jako pierwsze wiadomości nieprzeczytane, oznaczone jako ważne lub ustawiać inne zaawansowane funkcje.

Okna odczytu

Gmail poczta – ustawienia okna odczytu

Dla osób, które chcą mieć możliwość podglądu wiadomości, z jednoczesnym widokiem listy innych maili, Google przygotował opcje związane z oknami odczytu. Możesz włączyć widok prawostronny lub dolny. Szerokość okna odczytu możesz zmieniać za pomocą przeciągnięcia myszą.

Widok wątków wiadomości (threads)

Wygodną opcją jest połączenie wątków wiadomości powiązanych ze sobą. W ten sposób wszystkie odpowiedzi będą połączone w jednym rekordzie mailowym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Jak ustawić autoresponder w Gmailu?

Jeśli planujesz dłuższą nieobecność lub z innego powodu chcesz, aby danego dnia wszystkie piszące do ciebie osoby dostały automatyczną wiadomość zwrotną, ustaw autoresponder. Jak to zrobić w Gmailu?

  1. Kliknij na ikonę zębatki w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję See all settings
  2. Scrolluj aż do sekcji Vacation responder.
  3. Ustaw odpowiednie daty oraz wiadomość, która powinna zostać wysłana.
  4. Zastosuj zmiany.

Zwróć uwagę, że autoresponder możesz wysyłać do trzech grup odbiorców. Mogą to być osoby z twojej listy kontaktów, osoby z organizacji lub wszyscy, jeśli nie zaznaczysz żadnego z pól widocznych na powyższym screenshocie.

Total
0
Shares
_podobne artykuły