Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
hosting-plikow-darmowy-lista-top

Darmowy hosting plików – lista wybranych

Ostatnia aktualizacja 2 grudnia, 2022

Czym jest hosting plików i komu jest faktycznie potrzebny? Jak wybrać dla siebie zarówno najlepszy i najlepiej darmowy hosting plików? Jakie są dostępne usługi tego typu? W skrócie przybliżamy ten temat naszym czytelnikom.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Co to jest hosting plików?

Hosting plików to usługa, której celem jest przechowywanie, a także udostępnianie plików. Są one gromadzone, zapisywane, a także udostępniane poprzez serwery i łącza firmy zajmującej się tym.

Usługa dotyczy rezerwacji określonej ilości miejsca w przestrzeni dyskowej, szybkości łącza na ruch przychodzący i wychodzący, usług dodatkowych (backupy, obsługa, itp.), a także określenie stopnia obciążenia tychże łączy.

Sprawdź: jaka jest najlepsza muzyka do pracy przy komputerze

Jakie są obowiązki firmy hostingowej?

Firma oferująca hosting plików, prócz tego, co wymieniliśmy wcześniej, ma również obowiązki. Są nimi przede wszystkim zapewnienie ciągłości usługi poprzez odpowiednie zarządzanie serwerami, zapewnieniem ciągłości zasilania poprzez dywersyfikację źródeł energii oraz stosowanie UPSów, a także awaryjnych generatorów prądu.

Podobnie jest w przypadku łączy internetowych, czyli że firma powinna dysponować kilkoma różnymi możliwościami zapewnienia połączenia własnych serwerów z internetem.

Musi oczywiście dbać o dobrostan urządzeń. Dodatkowo obowiązkiem jest zapewnienie backupu danych, czyli kopiowania plików na bieżąco, aby w przypadku awarii, włamania lub innej sytuacji powodującej utratę danych z dysków, dało się je odzyskać w możliwie krótkim czasie.

Konieczne jest także zapewnienie bezpieczeństwa danych przed ich wykradzeniem przez cyberprzestępców, jak również ochrony danych osobowych klientów i kont znajdujących się na serwerach.

Darmowy hosting plików – wybrane propozycje

Poniżej prezentujemy wybrane firmy, które oferują dobry, ale co ważniejsze, darmowy hosting plików. Oczywiście darmowe usługi wiążą się z ograniczeniami, ale jeśli ktoś nie potrzebuje zaawansowanych usług lub nie zamierza mocno obciążać łączy, to powinny one być wystarczające na początek.

Darmowe usługi hostingu – wybrane propozycje w kolejności alfabetycznej:

Zobacz: jak się przebranżowić

Total
14
Shares
_podobne artykuły