Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Konwerter YouTube – TOP 5 bezpłatnych narzędzi

Sprawdź TOP5 bezpłatnych konwerterów YouTube, aby wygodnie pobierać materiały na własny użytek.

Czym jest konwerter YouTube?

Konwerter YouTube to zwykle narzędzie online, które występuje w wielu wariantach i służy do pobierania materiałów wideo i audio z serwisu YouTube. Użytkownik może wybrać format, w jakim docelowo ma się zapisać dany materiał. Najczęściej do wyboru są: MP3, MP4 i AVI.

W Internecie można znaleźć wiele bezpłatnych opcji, z których można korzystać bez ograniczeń ilościowych.

Ostatnia aktualizacja 11.05.2022. Drobne poprawki i aktualizacja serwisów.

Czy pobieranie materiałów z YouTube jest legalne?

Dopóki pobierasz materiały wyłącznie na własny użytek, możesz to robić swobodnie. Jednakże rozpowszechnianie muzyki lub filmów oraz czerpanie z nich korzyści finansowych stanowi już naruszenie praw autorskich i podlega odpowiedzialności karnej.

Zobacz: DSA, czyli ustawa o usługach cyfrowych

Konwerter YouTube – bezpieczeństwo

Rozwaga podczas klikania w linki i pobierania plików to sprawa oczywista. Nie inaczej będzie w przypadku korzystania z konwerterów YouTube. Aby uchronić się przed przypadkowym ściągnięciem złośliwego oprogramowania razem konwertowanym plikiem, możesz sprawdzić bezpieczeństwo strony, wpisując jej adres w wyszukiwarce serwisu VirusTotal.

VirusTotal to narzędzie online, dzięki któremu zweryfikujesz, czy dana strona nie załącza do pobieranego pliku malware’ów lub nie dokonuje innego rodzaju naruszeń. Warto zwrócić uwagę na to kiedy po raz ostatni strona, którą sprawdzamy, była skanowana. Możemy ją także przeskanować samodzielnie, klikając funkcję Reanalyze URL w prawym górnym rogu.

TOP 5 narzędzi do pobierania materiałów z YouTube

Każdy z wymienionych niżej konwerterów charakteryzuje się tym, że jest bezpłatny, a także nie wymaga instalacji. Wszystkie z nich zostały sprawdzone na stronie VirusTotal, więc można z nich bezpiecznie skorzystać.

1. Keepvid

konwerter-youtube-top-5-bezplatnych-narzedzi-keepvid

Keepvid umożliwia pobranie plików 3GP, MP4, M4A, WEBM i SRT z YouTube’a, Facebooka, Instagrama, Twittera i vKontakte. Z YouTube’a można pobrać filmy nawet o bardzo wysokiej jakości – 4K i 2K. Wspomniane pliki SRT to napisy powiązane z materiałem.

2. OnlineVideoConverter

OnlineVideoConwerter umożliwia szybkie pobranie MP3 i MP4 z YouTube’a. Oprócz Windows, jest również kompatybilny z systemami: Linux, macOS, Android i iOS.

3. Download4.cc – konwerter YouTube, ale nie tylko!

Download4.cc obsługuje nie tylko YouTube, ale też umożliwia pobranie materiałów z takich serwisów jak: Instagram, Twitter, Facebook, TikTok SoundCloud, DailyMotion i Vimeo.

Sprawdź: Monitor 144 Hz – 4 propozycje, które wbiją cię w fotel

4. YT5s

YT5s umożliwia przyspieszenie pobierania plików z YouTube poprzez dopisanie oznaczenia 5s do paska adresowego wybranego filmu. 5s należy wpisać przed .com.

5. Y2Mate

Y2Mate umożliwia pobieranie plików w różnych typach rozszerzeń, m.in. MP3, MP4, M4V, FLV, WEBM, 3GP, WMV, AVI. W wersji dekstopowej działa bez konieczności rejestracji, ale występuje także w formie aplikacji na smartfony.

Total
0
Shares
_podobne artykuły