Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Autenti – podpisuj dokumenty przez Internet

Ostatnia aktualizacja 18 maja, 2022

Autenti to platforma umożliwiająca składanie e-podpisów. Coraz więcej firm decyduje się na to, aby całkowicie przejść na zdalny tryb pracy, co wymaga nie tylko zmian organizacyjnych w samym workflow, ale też usprawnienia podpisywania umów.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022. Dodaliśmy informację o e-podpisie Autenti.

Choć cyfryzacja postępuje wyraźnie od dobrych paru lat, to jednak do niedawna wiele spraw wymagało jeszcze fizycznego dokumentu i rzeczywistego podpisu, a cyfrowe podpisy nie były tak popularne. Największy skok przenoszenia procesów do sieci nastąpił podczas pandemii, co wymusiło także znalezienie powszechnych i funkcjonalnych rozwiązań dla formalności.

Z pomocą w sprawach administracyjnych przychodzi platforma Autenti.

Zobacz: Najlepszy antywirus na telefon. Co polecamy?

Czym jest e-podpis?

E-podpis to inaczej podpis elektroniczny dołączany do treści, o której ma poświadczać. Składa go osoba fizyczna w sposób świadomy. Ta definicja bezpośrednio gromadzi wszystkie warunki podpisu elektroniczego wynikające z rozporządzenia eIDAS.

E-podpis Autenti

Wygoda stosowania e-podpisu to nie jedyna zaleta. Platforma Autenti oferuje połączenie elektronicznego podpisu w najnowszej technologii z aktualnymi rozwiązaniami prawnymi, uwzględniającymi przepisy europejskie i krajowe.

Konto na platformie Autenti umożliwia korzystanie z e-podpisu w różnych sytuacjach, zapewniając łatwy dostęp do dokumentów z jednego miejsca. Platforma korzysta z zabezpieczenia uwierzytelnieniem dwuskładnikowym lub bazowym podpisem elektronicznym, dzięki czemu ważne dokumenty posiadają odpowiedni poziom ochrony.

Ponadto możliwe jest także skorzystanie z dodatkowych metod weryfikacji: wideoweryfikacji lub bankowości.

E-podpis Autenti jest prawnie wiążący na terenie całej Unii Europejskiej zgodnie z rozporządzeniem eIDAS.

Dokumenty podpisane z Autenti można weryfikować bezpośrednio na platformie lub za pomocą Adobe Acrobat Readera, co stanowi wystarczający materiał dowodowy. Ponadto tak podpisane dokumenty spełniają wymagania ustawy o prawach konsumenta i są znakowane kwalifikowanym znacznikiem czasu.

Funkcjonalności, które proponuje Autenti

Platforma cechuje się niesamowicie szerokim wachlarzem funkcjonalności. W jednym miejscu można obsłużyć procesy nadawania, podpisywania i przechowywania dokumentów.

Zarządzanie dokumentami jest intuicyjne dzięki możliwości zastosowania widoku tablicy kanban. Platforma udostępnia również wiele wzorów popularnych dokumentów oraz umożliwia pracę zespołową.

Autenti wspiera także możliwość personalizacji procesów firmowych. Każda organizacja, która ma własny wypracowany systemem pracy, może dostosować Autenti do własnych potrzeb.

Podpis elektroniczny a podpis kwalifikowany

Podpis elektroniczny umożliwia składanie oświadczeń woli, które nie wymagają formy pisemnej. Nadaje się on do większości dokumentów i umów pomiędzy klientami i kontrahentami, co ma niebagatelne przełożenie na przyspieszenie procesów. Podpis kwalifikowany składa się na dokumentach, które wymagają formy pisemnej. Platforma obsługuje obydwa rodzaje podpisów, dzięki czemu unikniemy formalnych nieścisłości.

Sprawdź: Pierwsze kroki, czyli jak zacząć przygodę z testowaniem oprogramowania

Jakie rodzaje dokumentów można podpisać z Autenti?

Poprzez platformę Autenti można podpisać wiele rodzajów najpopularniejszych dokumentów.

Spośród nich wymienia się:

  • umowę o pracę
  • umowy zlecenia i umowę o dzieło
  • kontrakty z klientami
  • umowy zakupowe i umowy ze sprzedaży
  • protokoły odbioru
  • kontrakty menadżerskie

i wiele innych.

Autenti umożliwia złożenie wielu podpisów na jednym dokumencie, który następnie zostaje elektronicznie opieczętowany. Bezpieczeństwo przechowywania dokumentów zapewnia szyfrowane archiwum, które udostępniane jest każdemu klientowi na jego indywidualnym koncie.

Total
0
Shares
_podobne artykuły