Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
jak usunąć tło ze zdjęcia

Jak usunąć tło ze zdjęcia? Poznaj kilka trików

Ostatnia aktualizacja 10 lutego, 2023

Usuwanie tła ze zdjęcia może być przydatne, jeśli potrzebujesz wyodrębnić główny temat zdjęcia i użyć go do dalszego tworzenia grafiki. Wiedza, jak zrobić to sprawnie będzie więc kluczowa dla osób obsługujących firmowe social media, ale też grafików, projektantów UI i każdego, kto na własny użytek chce zmienić charakter obrazu. Jak usunąć tło ze zdjęcia szybko i zachować naturalny efekt? Sprawdź poniżej kilka trików.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Jak zostać informatykiem?

Jak usunąć tło ze zdjęcia? Czasami wystarczą darmowe aplikacje online

Aby usunąć tło ze zdjęcia, nie potrzeba w niektórych przypadkach instalacji płatnego oprogramowania. I właściwie nie musimy instalować jakiegokolwiek oprogramowania do edycji grafiki. Na rynku istnieje kilka wartych uwagi aplikacji internetowych, które umożliwiają szybką przeróbkę za pomocą kilku kliknięć.

Remove.bg

Aplikacja Remove.bg jest darmowa, jeśli pobieramy zdjęcia o niższej rozdzielczości (do 0,25 megapiksela) do użytku osobistego, natomiast chcąc uzyskać zdjęcie o wysokiej rozdzielczości (do 25 megapikseli), warto zainteresować się płatnym planem umożliwiającym pobranie określonych pakietów obrazów.

Działanie Remove.bg jest bardzo proste. Za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść” zamieść zdjęcie, którego tło chcesz usunąć, a aplikacja rozpocznie pracę automatycznie. 

Po chwili zobaczysz wyodrębniony z tła obiekt. W zależności od szczegółów zdjęcia, kontrastu i stopnia skomplikowania krawędzi, uzyskasz bardziej lub mniej precyzyjne efekty. Aplikacja idealnie nadaje się do wykorzystania ze zdjęciami o prostej kompozycji, na której dobrze widać główny temat zdjęcia, a krawędzie obiektu są równe.

Po usunięciu tła, dodaj swoje lub proponowane przez aplikację

Po usunięciu tła, możemy dodać inne proponowane w aplikacji lub wrzucić własne.

Możesz poprawić krawędzie za pomocą pędzla

Możliwa jest także edycja zdjęcia pod kątem poprawienia krawędzi. Jeśli usunięcie tła nie przebiegło idealnie z powodu rodzaju obiektu (np. aplikacja nie poradziła sobie z sierścią zwierzęcia), możemy użyć pędzla, który zadziała punktowo na wskazany obszar.

Płatne plany pozwalają na swobodne wykorzystanie aplikacji bez ograniczeń jakościowych i ilościowych

Aby używać aplikacji bardziej swobodnie i bez ograniczeń jakościowych, możemy zdecydować się na wybrany płatny plan.

Zobacz: Web Design

Adobe Photoshop

Najnowsza wersja Adobe Photoshop posiada bardzo wygodne narzędzie, które pozwala szybko wyodrębnić obiekt. Po lewej stronie z panelu narzędzi wybierz Zaznaczanie obiektów, a następnie odwróć zaznaczenie za pomocą skrótu Shift+Command+I lub funkcji w menu Zaznaczanie -> Odwrotność

Po odwróceniu zaznaczenia możesz usunąć tło za pomocą klawisza Backspace lub Delete. Ten szybki sposób zadziała w przypadku dobrze widocznych obiektów oraz jednolitego tła.

Automatyczne zaznaczenie obiektu możesz wcześniej skorygować innymi narzędziami zaznaczającymi, dostosowując odpowiednio parametry.

Total
0
Shares
_podobne artykuły