Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
programy do nagrywania ekranów

Programy do nagrywania ekranu – TOP 4

Ostatnia aktualizacja 16 lutego, 2022

Programy do nagrywania ekranu mogą być przydatne przede wszystkim podczas tworzenia kursów, ale tak naprawdę znajdą zastosowanie w wielu różnych przypadkach. Jakie aplikacje do rejestrowania ekranów są warte uwagi? Przedstawiamy 4 najlepsze darmowe programy.

Sprawdź: Zenly

1. OBS Studio

Dostępne dla systemów Windows, macOS i Linux otwarte i darmowe oprogramowanie do rejestrowania ekranu. Nie zawiera reklam ani ograniczeń w długości nagrania. Za pomocą OBS Studio można również transmitować obraz, więc nada się idealnie dla graczy, którzy korzystają z Twitcha lub YouTube’a.

OBS Studio nagrywa obraz bezpośrednio z karty graficznej, więc może rejestrować gry działające w trybie pełnoekranowym. Program umożliwia tworzenie scen złożonych z różnych źródeł – obrazów, tekstów, okien przeglądarki, kamer i wielu innych.

2. ShareX

Program jest dobrą propozycją dla użytkowników, którzy chcą przede wszystkim udostępniać swoje nagrania ekranu. ShareX nie limituje czasu nagrań, ani nie zamieszcza znaków wodnych. Minusem może być mało intuicyjny interfejs, po którym warto poruszać się za pomocą skrótów klawiszowych. Nie jest jednak tak wygodny dla graczy, ponieważ nie udostępnia opcji nagrywania gier w trybie pełnoekranowym. Z dodatkowych funkcji można wymienić zapisywanie przechwyconych obrazów w formie GIF-ów oraz OCR i przewijanie strony internetowej. Wartą uwagi możliwością jest także przesyłanie przechwyconych obrazów i filmów bezpośrednio do serwisów społecznościowych.

Zobacz: CMS

3. FlashBack Express

FlashBack Express nadaje się do rejestrowania obrazu z gier, ponieważ udostępnia nagrywanie pełnoekranowe. Program nie nakłada ograniczeń dotyczących długości nagrania, ale można je ustawić, aby dopasować funkcję do potrzeby użycia. Posiada też możliwość konwertowania do wybranych formatów: WMV, AVI i MP4.

4. Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic to program, który umożliwia nagrywanie ekranu wraz ze screenshotami oraz posiada funkcję podłączenia kamery internetowej. Najnowszą dodaną opcją jest prosta edycja nagrań, a dodatkowo  program umożliwia dodawanie napisów, a także powiększania obrazu. Niestety minusem jest limitowany czas nagrań, który wynosi 15 minut oraz dodany znak wodny. Mimo ograniczenia czasowego, można nagrywać bez limitu ilościowego oraz udostępniać nagrania w serwisie YouTube, w chmurze lub zapisywać je bezpośrednio na komputerze.

Aby zdecydować, które programy do nagrywania ekranu są najbardziej użyteczne, warto przetestować kilka, zanim użyje się ich do właściwej pracy. Wygoda użytkowania powinna iść w parze z dostępnością najpotrzebniejszych funkcji.

Total
0
Shares
_podobne artykuły