Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
hrejterzy-youtube-json-humor-codetwo

HRejterzy – IT na wesoło pomaga w rekrutacji

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca, 2023

Pracownicy firmy programistycznej chcąc dać upust swoim przemyśleniom na tematy związane z IT stworzyło na YouTube kanał HRejterzy. A może jest to sprytny sposób na rekrutację nowych pracowników?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Zobacz: Idealne życie

Czym zajmuje się firma programistyczna?

Firma programistyczna CodeTwo, odpowiedzialna za kanał HRejterzy, zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Zazwyczaj są to aplikacje i rozwiązania, które potem sprzedaje, ale też wykonuje zlecenia innych firm oraz instytucji.

W tego typu firmach panuje ciągłe zapotrzebowanie na pracowników, gdyż nowe projekty wymagają zaangażowania nowych ludzi. Co ważne, chodzi nie tylko o programistów, ale też project managerów, grafików i inne osoby, które chcą pracować w IT. Są one dobrym miejscem, aby zacząć karierę, gdyż skoncentrowane są na nowoczesnych technologiach i zawsze jest w nich coś ciekawego do zrobienia.

Szukając nowych pracowników, firmy uciekają się do różnych pomysłów. Pierwszym i najprostszym jest zamieszczenie ogłoszeń w darmowych serwisach i na własnej stronie, a konkretnie w zakładce praca lub kariera. Na dodatek wykupują ogłoszenia w serwisach zajmujących się zamieszczaniem takich anonsów. Są jednak firmy, które szukają pracowników nie tylko w ten sposób, ale też starają się zrobić coś innego. CodeTwo postanowiła robić to też w zupełnie inny, ciekawy sposób.

Jakie treści prezentowane są na kanale YT HRejterzy?

HRejterzy, to kanał na YouTube, na którym jak dotąd pracownicy software house CodeTwo zamieszczają filmiki poruszające tematy związane z IT. Jeśli zainteresujecie się nimi, to okaże się, że są to tematy poruszane często w różnych działach większości firm w czasie luźnych rozmów pomiędzy pracownikami (small talk).

Zgodnie z nazwą część z nich dotyczy spraw związanych z HR, czyli zatrudnianiem, rozmowami o pracę, ale też codziennym życiem biura, programistów i innych pracowników.

Co ciekawe, jedną z ważniejszych postaci w filmikach jest JSON, a konkretnie gra go CEO CodeTwo Szymon Szczęśniak.

Kanał powstał w 2017 roku i początkowo główną osią tematyczną była ekranizacja najpopularniejszych memów ze świata IT i HR-u. Do dzisiaj HRejterzy zgromadzili liczne społeczności we wszystkich swoich kanałach:

  • YouTube – 248 tys. subskrybentów;
  • Facebook – 243 tys. polubień profilu i 468 tys. obserwujących;
  • Instagram – 54,4 tys. obserwujących;
  • Twitter – 2108 obserwujących.

Zachęcamy do odwiedzenia kanału HRejterzy na YouTube, ale też i naszego, który prowadzą autorzy treści w Enter The Code.

Sprawdź: C++ podstawy

Czytaj także:

Tester oprogramowania – raport listopad 2022

Programowanie proceduralne a OOP, reguły DRY i KISS

Feedback według modelu GOLD

Co może zrobić pracodawca i jakie są jego podstawowe obowiązki?

Windows Hello – logowanie odciskiem palca, twarzą, blokada dynamiczna

Total
0
Shares
_podobne artykuły