Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Multitool rowerowy – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 28 października, 2022

Po wielogodzinnej pracy przy komputerze warto odpocząć aktywnie. Rower to jedna z lepszych opcji, ponieważ angażuje mięśnie całego ciała, przez co pozytywnie wpływa na postawę, wzmacniając mięśnie nóg i pleców. Trzeba jednak pamiętać, że podczas każdej wycieczki rowerowej towarzyszy nam ryzyko drobnej usterki. Pęknięte dętki, luźne pedały, hałasujące przerzutki to tylko niektóre z problemów, które mogą całkowicie zepsuć dobrze zapowiadający się wyjazd. Niezależnie od tego, czy jeździsz lekkim rowerem szosowym czy solidnym rowerem górskim, multitool rowerowy to podstawowe narzędzie. Warto je zawsze mieć przy sobie. Jaki multitool wybrać, aby był najbardziej użyteczny?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022. Dodaliśmy nowy model.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Zobacz: Darmowa muzyka do filmów

Eyen Hexy S Mini – minimalistyczny i lekki brelok

Źródło: centrumrowerowe.pl

Eyen Hexy S to malutki multitool rowerowy, zawierający jedynie 4 narzędzia: klucze imbusowe w rozmiarach 4, 5, 6 mm oraz śrubokręt krzyżakowy PH2. Dzięki ograniczeniu liczby końcówek producent stworzył kompaktowe narzędzie, które z powodzeniem możemy przypiąć do kluczy w roli breloczka. Zestaw kluczy pozwoli wykonać jedynie najbardziej podstawowe naprawy, takie jak regulacja przerzutki, dokręcenie śrub siodełka lub regulacja hamulca szczękowego. Dzięki niewielkim rozmiarom sprawdzi się więc jako podstawowy multitool dla osoby jeżdżącej po mieście lub na krótkie trasy.

Park Tool IB-2 – hamulce tarczowe mu niestraszne

Źródło: centrumrowerowe.pl

Kolejny z prezentowanych modeli posiada nieco więcej narzędzi. Producent wyposażył multitool w klucze imbusowe o rozmiarach 1,5, 2, 2,5, 3, 4, 5, 6 oraz 8 mm. W kompaktowej obudowie urządzenia znalazło się także miejsce dla śrubokręta płaskiego oraz klucza Torx T25. Dzięki temu ostatniemu zakres napraw, które będziemy mogli wykonać, rozszerzymy o regulację i podstawową konserwację hamulców tarczowych.

TOPEAK Hexus X – komplet narzędzi

Źródło: centrumrowerowe.pl

Multitool firmy Topeak to prawdziwy kombajn, pozwalający zmierzyć się z praktycznie każdą sytuacją na trasie. Wewnątrz kompaktowej obudowy o wymiarach 9 x 4 x 2,7 cm znajdziemy podstawowy zestaw końcówek, czyli klucze imbusowe w rozmiarach 2, 2,5, 3, 4, 5, 6 oraz 8 mm. Oprócz imbusów w narzędziu producent umieścił także klucze Torx w trzech rozmiarach – T15, T25 oraz T30.

Dzięki multitoolowi Hexus X dokonamy także napraw w przypadku poważniejszych awarii. Skuwacz do łańcucha, a także drut trzymający łańcuch pozwolą nam naprawić zerwany łańcuch. Poluzowane szprychy lub krzywe koło wyregulujemy za pomocą dwóch rozmiarów kluczy do szprych. Zdejmowane okładziny uchwytu narzędzia pełnią dodatkową funkcje łyżek do opon, dzięki czemu łatwiej zdejmiemy oponę po złapaniu gumy, a kluczyk do zaworów presta pozwoli nam dokręcić obluzowane zawory.

Sprawdź: Drukarka do zdjęć z telefonu

CRANKBROTHERS Multi 20 – multitool rowerowy także dla opon bezdętkowych

Źródło: centrumrowerowe.pl

Multi 20, podobnie jak Topeak Hexus, zawiera komplet wielu narzędzi. W kompaktowej obudowie znajdziemy zestaw kluczy imbusowych, klucz otwarty 8 mm oraz skuwacz do łańcucha. Skuwacz pozwala na rozkucie oraz naprawę łańcuchów przeznaczonych do szerokiego zakresu napędów, od 8 do 12 rzędów.

W wytrzymałej ramce ze stali producent umieścił także przystawkę do prostowania tarcz hamulcowych oraz klucze do regulacji naciągu szprych. Korzystanie z opon bezdętkowych cieszy się coraz większą popularnością. Z tego względu firma CRANKBROTHERS zadbała, aby w zestawie znalazły się narzędzia przeznaczone do napraw bezdętkowych. Otwierając odpowiednie ramiona wyciągniemy klucz do wykręcania wentyli oraz narzędzie do naprawiania dużych ubytków w oponach. Dodatkowo w zaciskanym na obudowie pudełku z tworzywa znajduje się zestaw sznurków do łatania opon bezdętkowych.

Total
0
Shares
_podobne artykuły