Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Słuchanie muzyki dzięki słuchawkom bezprzewodowym jest jeszcze przyjemniejsze

Które słuchawki bezprzewodowe JBL wybrać

Ostatnia aktualizacja 22 sierpnia, 2023

Słuchawki bezprzewodowe JBL zdobywają rynek audio. Wydaje się, że ułatwiają im to producenci smartfonów, którzy rezygnują z wejść mini-jack. Za trendem produktów z modułem Bluetooth podąża także JBL. Producent proponuje słuchawki niezłej jakości z wielu półek cenowych.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Słuchawki bezprzewodowe JBL — krótka charakterystyka

Aktualnie w ofercie znajdują się m.in. słuchawki bezprzewodowe TWS, czyli true wireless. To tak zwane słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, w przeciwieństwie do urządzeń połączonych przewodem z modułem sterowania głośnością i portem do ładowania.

Słuchawki Bluetooth charakteryzują się też budową. JBL ma serie douszne, które opierają się na wewnętrznej małżowinie usznej, dokanałowe, czyli słuchawki wkładane bezpośrednio do kanału słuchowego i nauszne, które dolegają wokół całego ucha.

Które słuchawki wybrać?

Wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika oraz ceny, jaką jest gotowy zapłacić. Poniżej znajdziesz popularne słuchawki bezprzewodowe JBL. Produkty są z różnych półek cenowych.

JBL Tune 660NC. Bezprzewodowe słuchawki nauszne z długim czasem działania / Fot. Oficjalny sklep JBL

Ten model oferuje wyjątkowo długi czas działania po jednym naładowaniu. Z włączoną funkcją aktywnej redukcji hałasów czas pracy słuchawek to nawet 44 godziny, a przy wyłączonym ANC czas działania akumulatora wydłuża się do 55 godzin. JBL Tune 660NC są niezwykle wygodne w obsłudze. Posiadają przyciski na nauszniku do sterowania głośnością oraz zarządzania połączeniami.

JBL Tune 225TWS. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne
JBL Tune 225TWS. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne / Fot. Oficjalny sklep JBL

Słuchawki douszne JBL Tune 225TWS

Są doceniane ze względu na bardzo dobry stosunek jakości dźwięku do ceny. Efekty dają dynamiczne 12-milimetrowe przetworniki i dźwięk JBL Pure Bass. Czułość słuchawek wynosi 105 dB, a impedancja 32 Ohm. JBL Tune 225 TWS mają dotykowy panel, współpracują z asystentem głosowym oraz obsługują tryb pojedynczej słuchawki. Maksymalny czas pracy słuchawek wynosi do 5h i do 25h przy doładowywaniu etui.

JBL Tune 125BT. Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe
JBL Tune 125BT. Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe / Fot. Oficjalny sklep JBL

Słuchawki dokanałowe JBL Tune 125BT

To połączone słuchawki Bluetooth. Ich waga to zaledwie 16,2g przy wbudowanym pilocie sterowania z mikrofonem i złączem do ładowania. Dobre brzmienie gwarantują przetworniki wielkości 8,6 mm. Słuchawki działają do 16h na jednym ładowaniu. Ich zasięg Bluetooth 5.0 wynosi 10m.

JBL Tune 230NC TWS. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z funkcją redukcji hałasu
JBL Tune 230NC TWS. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z funkcją redukcji hałasu / Fot. Oficjalny sklep JBL

Słuchawki bezprzewodowe JBL TUNE 230NC TWS

To jedne z najtańszych, dokanałowych słuchawek TWS z funkcją aktywnej redukcji szumów (ANC). Czas pracy słuchawek to 10h, a z etui ładującym aż 30h. Dynamika słuchawek wynosi 105 dB, a średnica przetworników 6 mm. Ponadto są odporne na wodę na poziomie IPX4. JBL TUNE 230NC TWS są także doceniane za jakość wbudowanych mikrofonów. Tak jak do wszystkich słuchawek dokanałowych, producent dołącza inne rozmiary końcówek.

JBL Tune 510BT. Bezprzewodowe słuchawki nauszne
JBL Tune 510BT Bezprzewodowe słuchawki nauszne / Fot. Oficjalny sklep JBL

Słuchawki nauszne JBL Tune 510BT

Bardzo popularny i tańszy model słuchawek nausznych. Słuchawki są niewielkich rozmiarów i mają możliwość składania „na płasko”. Ich zaletą jest obsługa asystentów głosowych, sterowanie muzyką i odbieranie rozmów. Czas pracy wynosi 40h. Średnica dynamicznej membrany w tym modelu to 32 mm przy 103,5 dB i impedancji na poziomie 32 omów. Szybkie ładowanie przez 5 min daje 2 godziny słuchania muzyki.

JBL Live Pro 2 TWS. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z funkcją redukcji hałasu
JBL Live Pro 2 TWS. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z funkcją redukcji hałasu / Fot. Oficjalny sklep JBL

Słuchawki dokanałowe JBL Live Pro 2 TWS

Opisywane przez internautów jako konkurencja AirPods pod względem jakości dźwięku. Produkt należy do nieco droższych, ale jest zdecydowanie wart swojej ceny. Do zalet słuchawek można zaliczyć dotykowe sterowanie, 6 wbudowanych mikrofonów, funkcję ANC i wodoodporność na poziomie IPX5. Etui można ładować przez złącze USB-C oraz indukcyjnie. Dzięki akumulatorowi w boxie słuchawki zapewniają do 40h muzyki. Doskonałą jakość odsłuchu gwarantują 11-milimetrowe dynamiczne przetworniki i czułość na poziomie 105 dB.

Słuchawki douszne JBL Tune Flex

Co wyróżnia te słuchawki? Dobrze dopasowują się do kanału usznego, a przy tym są lekkie – waga nie przekracza 10 g, a wraz z etui ładującym ważą mniej niż 40 g. Dzięki Bluetooth 5.2 łączą się z urządzeniem w zasięgu do 10 metrów w linii prostej. Przy wyłączonym trybie ANC umożliwiają odsłuch do 8 godzin na jednym ładowaniu. Jeśli jednak korzystamy z wytłumiania odgłosów zewnętrznych, czas słuchania wynosi około 6 godzin. Nie jest to jednak przeszkoda, ponieważ wraz z etui czas wydłuża się do 32 godzin, jeśli co jakiś czas odłożymy słuchawki do podładowania. Słuchawki posiadają podstawową ochronę przed wilgocią (IPX4). Poradzą sobie z deszczem lub przy kontakcie z potem.

JBL Tune Flex / fot. mediaexpert.pl

Jak ładować słuchawki bezprzewodowe JBL?

Różnice w ładowaniu opisywanych urządzeń wynikają z ich typów, niemniej błędy, jakie można popełniać, uszkadzając porty ładowania, są podobne. Dokanałowe i douszne słuchawki TWS sprzedawane są z etui ładującym, które jest dodatkowo akumulatorem. Pozostałe typy bezprzewodowe mają wejścia do ładowania bezpośrednio w konstrukcji.

To, co jest ważne we wszystkich przypadkach to unikanie zabrudzeń miejsca ładowania. Dotyczy to także wnętrza pudełek ładujących, gdzie zanieczyszczone styki mogą gorzej przewodzić. Trzeba pamiętać, że słuchawki co do zasady są wykonane z trwałych materiałów, ale źle znoszą upadki z wysokości. Wszystkie intensywne wstrząsy są nie bez znaczenia dla wbudowanych akumulatorów i portów.

Słuchawki bezprzewodowe a słuchawki przewodowe

Wygoda korzystania z słuchawek bezprzewodowych przewyższa ich klasyczną przewodową wersję. Wśród najważniejszych zalet słuchawek bezprzewodowych można wymienić:

  • Wygoda: Brak kabli eliminuje zamieszanie i plątanie, co sprawia, że są one wygodniejsze w użytkowaniu, zwłaszcza podczas ćwiczeń czy podróży.
  • Mobilność: Umożliwiają swobodne poruszanie się bez ograniczeń, jakie stawiają tradycyjne słuchawki przewodowe.
  • Łatwość parowania: Wiele modeli oferuje szybkie i łatwe parowanie z różnymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth.
  • Estetyka: Nowoczesny design i brak widocznych kabli dodają elegancji i stylu.
  • Funkcje dodatkowe: Często wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak sterowanie dotykowe, tłumienie hałasu czy dostosowywanie dźwięku przez dedykowane aplikacje.
  • Integracja z urządzeniami: Możliwość łatwej integracji z różnymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety, komputery czy smartwatche, co zwiększa wszechstronność użytkowania.

Czytaj więcej:

Blisko 60% badanych zauważa wyższą produktywność podczas pracy zdalnej

Jak HR managerowie wspierają wellbeing w pracy?

Jak oszczędzają Polacy?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – polecane modele

Welcome pack – co warto w nim umieścić?

Total
0
Shares
_podobne artykuły