Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Drony do 300 zł – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 26 maja, 2022

W ostatnich latach drony zyskały ogromną popularność, głównie dzięki zwiększeniu ich dostępności dla przeciętnego użytkownika zainteresowanego tematem. Jeszcze niedawno zakup taniego drona, zdolnego nagrywać filmy był niemożliwy. Jednakże dzięki zwiększeniu liczby chińskich przedsiębiorstw projektujących oraz produkujących drony, obecnie da się kupić małe urządzenie w stosunkowo niewielkich kwotach. Podpowiemy, jakie drony do 300 zł są warte uwagi.

Sprawdź: Latanie dronem – przepisy aktualne w 2022 roku

Drony do 300 zł – na co zwrócić uwagę?

Dron do 300 zł zwykle będzie miniaturowym urządzeniem, które umożliwi krótkie loty o czasie trwania do kilku – kilkunastu minut. Przedstawione modele posiadają składane ramiona, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca i łatwo schować je do plecaka lub nawet do kieszeni. Ze względu na swoje niewielkie wymiary i wagę możliwość lotów będzie ograniczona do stosunkowo dobrej pogody, najlepiej bez wiatru. Modele w tej kwocie czasami wyposażone są w kamerkę, która umożliwia nagrywanie filmów lub robienie zdjęć. Mają również możliwość połączenia z telefonem, co pozwala na wyświetlanie rejestrowanego obrazu na żywo. Na jakie modele zwrócić uwagę?

E88 PRO

Źródło: empik.com

E88 pro to niewielki dron, o wymiarach 25 x 25 x 5 cm. Wyposażony jest w składane ramiona silników oraz składane łopatki. Wymiary po złożeniu wynoszą tylko 13 x 8 x 5 cm. Niewielki pilot sterowania posiada uchwyt mocujący na telefon, dzięki czemu będziemy w stanie obserwować na żywo obraz z kamerki zainstalowanej na pokładzie. Dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 1800 mAh łączny czas jednego lotu może wynieść nawet do 15 minut.

Drona wyposażono w odbiornik GPS, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie zaawansowanych funkcji lotu. Wśród nich znajdzie się tryb krążenia wokół ustalonego punktu oraz lot po ustawionych w aplikacji punktach orientacyjnych. Z użyciem pilota możliwe jest także zwrócenie drona w swoim kierunku, jeśli zniknie nam z pola widzenia, a dzięki zastosowaniu odbiornika GPS dron sam wróci do punktu startu w razie wyładowania baterii.

Zobacz: Drony z kamerką – na co zwrócić uwagę?

Syma X5SW

Źródło: symatoys.com

X5SW to największy opisywany przez nas model. W przeciwieństwie do modelu E88 jest to dron o stałych ramionach, co przekłada się na jego nieco większe wymiary, które wynoszą 31 x 31 x 11 cm. Pozwala na obserwację rejestrowanego obrazu na żywo dzięki zastosowaniu uchwytu montażowego przyczepianego do pilota zdalnego sterowania, robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów.

Łączny czas jednego lotu to do 8 minut, dzięki zastosowaniu akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 500 mAh. Pilot sterowania umożliwia łatwe wykonywanie akrobacji 3D z wykorzystaniem jednego przycisku a także wybór jednej z dwóch prędkości lotu.

Total
0
Shares
_podobne artykuły