Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Drukarka do zdjęć z telefonu – jaką wybrać?

Ostatnia aktualizacja 25 sierpnia, 2022

Aparaty do fotografii natychmiastowej po swoim wielkim powrocie przed paroma latami nadal utrzymują wysoką popularność wśród użytkowników. To często świetny gadżet na wyjazdy, jak również imprezy, który umożliwia stworzenie niepowtarzalnych pamiątek dla uczestników. Jedną z alternatyw uwieczniania momentów z możliwością otrzymania natychmiastowej fizycznej fotografii jest drukarka do zdjęć z telefonu. Dlaczego warto ją wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2022. Dodaliśmy nowy model.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Ideą fotografii natychmiastowej jest wykonanie zdjęcia w trybie „point and shoot”, co wiąże się z maksymalnym uproszczeniem procesu. Oznacza to brak możliwości edycji zdjęcia, więc efekt końcowy bywa dziełem przypadku i okoliczności. Drukarka do zdjęć z telefonu to dobry wybór dla osób, które chciałyby mieć większy wpływ na wygląd fotografii, edytując ją w aplikacjach, zanim zdecydują się ją wydrukować.

Sprawdź: Polecane filmy o technologii, czyli świat inspiracji

Drukarka do zdjęć z telefonu – modele Canona

W zależności od potrzeb, mamy do wyboru modele kompaktowe o rozmiarach powerbanków oraz nieco większe urządzenia z bardziej rozbudowaną możliwością konfiguracji.

Canon Selphy Square QX10

Źródło: canon.pl

Canon Selphy Square QX10 to niewielka i poręczna drukarka o wielkości ok. 10 x 3 x 14 cm, która łączy się ze smartfonem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Jest kompatybilna z systemami Android i iOS, posiada złącze micro USB i waży 445 gramów.

Drukarka wykorzystuje kwadratowe wkłady XS-20L o maksymalnym formacie 68 x 68 mm, a specjalnie zaprojektowana ramka umożliwia dodawanie podpisów do zdjęć. Do wzbogacenia zdjęć o dodatkowe elementy ozdobne można użyć bezpłatnej, firmowej aplikacji SELPHY Photo Layout.

Ten model wykorzystuje technologię druku termosublimacyjnego, charakteryzującego się dużą szczegółowością. Rozdzielczość w kolorze i w czerni to 287 x 287 dpi.

Cena: ok. 670 zł

Zobacz: HCI, czyli Human Computer Interaction. Czym jest?

Canon Selphy CP1300

Źródło: canon.pl

Do drukowania większych formatów zdjęć potrzebna będzie drukarka o większych parametrach fizycznych, ale też lepszej rozdzielczości.

Canon Selphy CP1300  to mobilna drukarka do zdjęć z telefonu o wielkości ok. 18 x 6 x 13 cm i wadze 900 gramów. Charakteryzuje się rozdzielczością 300 x 300 dpi w kolorze i w czerni i łączy się ze smartfonem za pomocą Wi-Fi. Obsługuje systemy Mac OS, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, a dodatkowo może być kompatybilna z wieloma różnymi urządzeniami dzięki aplikacji Canon PRINT, usługom MopriaTM i Apple AirPrintTM.

Ten model drukarki umożliwia łączenie obrazów z kilku smartfonów jednocześnie za pomocą funkcji Party Shuffle. Drukuje odbitki o dużej trwałości i wysokim poziomie detali dzięki technologii termosublimacyjnej.

Drukarka umożliwia drukowanie różnych typów zdjęć – od pasków zdjęć wyglądem przypominających te prosto z budki, do zdjęć legitymacyjnych. Maksymalny format wydruku to 148 x 100 mm, zaś inne dostępne warianty to 86 × 54 mm, Naklejki i Pocztówki.

Cena: ok. 600 zł

Drukarka do zdjęć z telefonu – inne modele kieszonkowe

Na rynku możemy wybierać spośród kieszonkowych modeli innych znanych marek. Wartą uwagi propozycją w rozsądnej cenie jest drukarka HP Sprocket. Czym się charakteryzuje?

HP Sprocket 

Źródło: hp.com

Wymiary tej drukarki odpowiadają standardowemu powerbankowi, jest jednak bardzo lekka. Waży zaledwie 175 g. Umożliwia tworzenie wydruków o maksymalnym formacie 76 x 50 mm na papierze fotograficznym ZINK, który jest wodoodporny, ale też wytrzymały. Nie poddaje się łatwo wszelkim uszkodzeniom mechanicznym w postaci przetarć czy zarysowań.

Drukarka nie wymaga używania tuszu. Wytwarzając odpowiedni poziom temperatury umożliwia wykonywanie wydruków o wysokim poziomie wyrazistości.

Wraz z drukarką warto zainstalować darmową aplikację HP Sprocket App, która rozszerza możliwości edycji zdjęć. Urządzenie pracuje na akumulatorze litowo-polimerowym, który umożliwia wykonanie do 40 wydruków na jednym załadowaniu. Drukarka może obsłużyć jednocześnie 3 urządzenia.

Cena: ok. 500 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły