Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
dysk zewnętrzny 1tb

Dysk zewnętrzny 1TB – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 20 stycznia, 2023

Każdy z nas ma na swoich urządzeniach zbiór danych, których nie chce stracić. Szczególnie podczas pracy zdalnej warto zadbać o zabezpieczenie istotnych plików, które mogłyby ulec uszkodzeniu lub utracie z powodu awarii. Najbardziej podstawową formą ochrony jest skopiowanie danych w dodatkowe miejsce. Dla wielu osób do podstawowych zastosowań wystarczający może być dysk zewnętrzny 1TB.

Jaki dysk zewnętrzny wybrać – HDD czy SSD?

Decydując się na dysk zewnętrzny 1TB możemy wybierać w szerokiej ofercie producentów i modeli. Podstawową decyzją, którą trzeba podjąć jest jednak wybór pomiędzy dyskiem HDD lub SSD. Różnią się one technologią wykonania. W przeciwieństwie do HDD, dyski SSD nie posiadają ruchomych części. Dzięki temu są odporne na wstrząsy oraz upadki, a także pozwalają na szybszy dostęp do zapisanych danych. Dyski HDD przeważnie zaczynają szwankować, zanim ulegną całkowitemu uszkodzeniu, potencjalnie dając użytkownikowi czas na odzyskanie danych. SSD w dużej części przypadków po prostu przestają działać. Dodatkowo, plusem dysku HDD jest cena. Jeśli więc zamiast dysku służącego do przenoszenia danych w plecaku potrzebujesz jedynie dodatkowej przestrzeni na kopie zapasowe, HDD jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Tanie tablety do 200 zł

Toshiba Canvio Basics 1TB

Źródło: x-kom.pl

Canvio Basics to prosty i nieskomplikowany dysk zewnętrzny 1TB. W niewielkiej plastikowej obudowie producent umieścił dysk twardy o wielkości 2,5 cala, dzięki czemu rozmiar obudowy jest podobny do innych dysków zewnętrznych. Wynosi zaledwie 109 x 78 x 14 mm, a waga dysku to 150 g. Nośnik jest gotowy do pracy zaraz po rozpakowaniu i podłączeniu do komputera przez port USB 3.2 Gen. 1 za pomocą kabla USB ze złączem USB micro.

Cena: 229 zł

SanDisk Extreme Portable SSD 1TB

Źródło: x-kom.pl

Model firmy SanDisk to trwały i wytrzymały dysk SSD zamknięty w silikonowej obudowie ochronnej. Wykonanie obudowy zapewnia klasę ochrony IP55, czyli odpornośc na zapylenie oraz zachlapanie. Złącze USB-C oraz zastosowany interfejs USB 3.2 Gen. 2 zapewniają transfery o maksymalnej prędkości do 1000 MB/s. Fabrycznie dysk szyfruje dane, a dostęp do nich zabezpieczony jest hasłem. Producent zapewnia 60-miesięczną gwarancję.

Cena: 589 zł

Zobacz: C# vs Java

Samsung Portable SSD T7 Touch

Źródło: x-kom.pl

Dysk Samsunga to najmniejsze urządzenie z prezentowanych, jego wymiary to jedynie 85 x 57 x 8 mm. Dysk zapewnia fabrycznie włączone szyfrowanie danych. Dostęp do zawartości możliwy jest po odblokowaniu hasłem lub za pomocą odcisku palca. Dysk wyposażony jest w interfejs USB 3.2 Gen 2, a producent zapewnia 36-miesięczną gwarancję na urządzenie.

Cena: 779 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły