Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Klawiatura mechaniczna do 500 zł – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 25 maja, 2022

Jak powinna być idealna klawiatura? Ważne jest, żeby była wygodna i odpowiadała preferencjom użytkownika. W przeciwnym razie próby szybkiego pisania skończą się frustracją, obniżoną produktywnością, a nawet bólem nadgarstków lub przedramion. Dla wielu osób ideałem pod kątem wygody są klawiatury mechaniczne. Klawiatura mechaniczna do 500 zł o wysokiej jakości wykonania i wielu wspomagających funkcjach.

Sprawdź: Monitor zakrzywiony – idealne modele do pracy i gier

SPC Gear GK650K Omnis

Źródło: spcgear.com

SPC Gear GK650K Omnis to całkiem interesująca klawiatura mechaniczna do 500 zł. Przeznaczona jest dla osób poszukujących pełnowymiarowego urządzenia, wyposażonego zarówno w klawisze strzałek, jak i w blok numeryczny.

Model KG650k zbudowany jest na bazie aluminiowej płyty, na której zamontowane są przełączniki Kailh w wersji brązowej, czerwonej lub niebieskiej. Pod każdym klawiszem producent umieścił kolorową diodę, dzięki czemu możliwe jest ustawienie różnych trybów podświetlenia oraz regulacja jego jasności.

Z klawiaturą współpracuje także oprogramowanie producenta, które pozwala zdefiniować zaawansowane makra. Klawiatura wyposażona jest w rolkę, umożliwiającą regulację głośności oraz odłączaną podpórkę pod nadgarstki.

Cena: ok. 319 zł

Keychron K3

Źródło: keychron.com

Ponieważ wielu z nas przyzwyczaiło się do pisania na klawiszach laptopów, to przesiadka na klawiaturę mechaniczną o wysokich klawiszach może okazać się problemem. Na szczęście klawiatury mechaniczne to kategoria o szerokim spektrum wyboru, w którym znajdą się także modele o niskoprofilowych przełącznikach. Keychron K3 to klawiatura w aluminiowej obudowie, wyposażona w niskoprofilowe przełączniki w trzech wersjach – czerwonej (wersja E1), niebieskiej (wersja E2) lub brązowej (wersja E3).

Model K3 jest rozmiaru 75%, co oznacza że nie posiada bloku numerycznego. Po prawej stronie klawiatury znajdują się strzałki oraz przyciski nawigacyjne, takie jak home, end, page down oraz up. Nie zabrakło także klawiszy funkcyjnych, które w połączeniu z klawiszem fn mogą aktywować także dodatkowe akcje, takie jak przewijanie utworów lub regulacja głośności.

Pod każdym klawiszem znajduje się dioda RGB, a do komputera można podłączyć ją za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo, parując ją jednocześnie z 3 urządzeniami, pomiędzy którymi następnie możemy się szybko przełączać. Wbudowana bateria pozwala nawet na 34 godziny ciągłej pracy.

Jako klawiatura mechaniczna do 500 zł, Keychron K3 będzie doskonałym wyborem dla osób preferujących modele niskoprofilowe.

Cena: ok. 450 zł

Zobacz: Myszka do 300 zł – polecane modele

Corsair K65 RGB MINI 60%

Źródło: corsair.com

Ostatni z prezentowanych modeli to klawiatura w rozmiarze 60%, polecana przede wszystkim miłośnikom minimalizmu, osobom posiadającym niewiele miejsca na biurku oraz graczom.

Klawiatura nie posiada bloku numerycznego oraz rzędu klawiszy funkcyjnych, a dostęp do nich uzyskać można używając klawisza fn. Producent zastosował przełączniki Cherry MX, a wybrać można pomiędzy wersją czerwoną lub przełącznikami Cherry MX Speed.

W komplecie dołączono nakładki wykonane z wytrzymałego tworzywa PBT, które w przeciwieństwie do klawiszy wykonanych z ABSu nie ściera się, dzięki czemu nie wypolerujemy palcami górnych powierzchni klawiszy.

Klawiaturę wyposażono w podświetlenie RGB i możliwość tworzenia makr.

Cena: ok. 500 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły