Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Klawiatura numeryczna do laptopa lub komputera stacjonarnego

Ostatnia aktualizacja 8 listopada, 2022

Klawiatura numeryczna to dla wielu osób niezbędne wyposażenie do codziennej pracy przy komputerze. Kompaktowe i lekkie laptopy, które z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność, nie mają wystarczająco dużo miejsca na blok numeryczny. Także i w popularnych klawiaturach w rozmiarach 75%, 64%, a nawet 40% nie uświadczymy klawiszy numerycznych. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być zakup dodatkowego bloku numerycznego.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022. Dodaliśmy informację na temat nowego modelu.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Monitor do 500 zł

Klawiatura numeryczna – na co zwracać uwagę?

Wybierając klawiaturę numeryczną w pierwszej kolejności powinniśmy określić, czy będziemy ją wykorzystywać w pracy przy biurku. Ważne jest, aby wiedzieć, czy najczęściej wykorzystamy ją stacjonarnie, czy klawiatura ma być mobilna. Model musi być wygodny w użyciu, aby towarzyszyć nam w podróżach z laptopem. Następnie powinniśmy określić, jaką kwotę chcemy wydać. Tanie modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a jeśli szukasz modelu z możliwością programowania makr, to na pewno też znajdziesz coś dla siebie.

Trust Xalas Numeric

Źródło: trust.com

Trust Xalas to najtańsza z prezentowanych klawiatur, będąca jednak całkowicie wystarczająca do codziennej pracy z liczbami. Ze względu na dość sporą grubość, wynoszącą 21 mm oraz połączenie przez USB, jest to model, który lepiej sprawdzi się stojąc na stale na biurku niż w torbie laptopa w trakcie podróży.

Cena: 49 zł. Do kupienia tutaj.

Zobacz: Darmowa muzyka do filmów

Microsoft Number Pad

Źródło: x-kom.pl

Microsoft Number Pad to prosta klawiatura numeryczna, wyposażona w interfejs Bluetooth. Dzięki swoim niewielkim wymiarom idealnie sprawdzi się na zatłoczonym biurku oraz w podróży. Jej grubość to zaledwie 9,1 mm. W połączeniu z niewielką wagą wynoszącą 78 g bez problemu zmieści się do nawet najbardziej zatłoczonej torby na laptopa. Klawiatura jest zasilana za pomocą pojedynczej baterii CR2032, na której według deklaracji producenta jest w stanie pracować nawet do 2 lat.

Cena: 129 zł. Do kupienia tutaj.

Keychron Q0-C1

Źródło: x-kom.pl

Klawiatura numeryczna Q0-C1 jest dziełem znanej miłośnikom klawiatur mechanicznych firmy Keychron. Podobnie jak i standardowe klawiatury z serii Q, numpad posiada metalową obudowę, oświetlenie RGB sterowane indywidualnie dla każdego klawisza i jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem QMK. Fabrycznie klawiaturę wyposażono w  nakładki z tworzywa PBT, a dołączone przełączniki Gateron G Pro Red można z łatwością wymienić bez konieczności lutowania.

Cena: 399 zł. Do kupienia tutaj.

ASUS ROG Claymore Bond

Źródło: mediaexpert.pl

Klawiatura ASUS ROG Claymore Bond wyróżnia się nietuzinkowym wyglądem spośród wielu modeli dostępnych na rynku. Posiada 17 podświetlanych diodami RGB przycisków i jest skierowana do graczy. Jest to klawiatura mechaniczna z typem klawiszy Cherry MX RED, które charakteryzują się brakiem przeskoku podczas naciskania. Będzie to istotne dla osób, które cenią sobie płynne wrażenia z używania klawiszy podczas gry i pisania. Klawisze są też stosunkowo ciche. Klawiatura ma wysokość 45 mm, szerokość 92 mm i głębokość 140 mm. Zasilana jest przez USB. Ten model nie posiada dodatkowych funkcji w postaci touchpada, czy też wbudowanego HUBa USB.

Cena: 199 zł. Do kupienia tutaj

Total
0
Shares
_podobne artykuły