Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
laptop do 3000

Laptop do 3000 zł – Asus VivoBook 15

Wybór laptopa może okazać się przytłaczający. Po wejściu na stronę jakiegokolwiek sklepu ukazuje się mnogość firm, modeli oraz wariantów. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, to sprawa tylko z pozoru jest łatwiejsza. Z pewnością masz określone wymagania co do funkcji, które chciałbyś znaleźć w danym modelu. Który laptop do 3000 zł warto wybrać? Proponujemy model ASUS VivoBook 15 (kod producenta K513EA-BQ1988).

Zobacz: NeRF

Podstawowe informacje

ASUS VivoBook 15 niewielki laptop wyposażony w matrycę 15,6 cala. Jest to kompaktowy komputer, ważący zaledwie 1,75 kg oraz o grubości niewiele mniejszej od 2 cm.

Opisywany przez nas model wyposażony jest w procesor Intel Core i5-11357, posiadający 4 rdzenie i taktowany z prędkością do 4.2 GHz. Wydajność procesora wystarczy w zupełności do codziennych zadań biurowych, przeglądania Internetu oraz rozrywki.

W podstawowej wersji komputer wyposażony jest w 8 GB pamięci RAM, natomiast warto niewiele dopłacić (około 150 zł), żeby zwiększyć pamięć do 16 GB. Dzięki temu uzyskamy sprzęt, który będzie można z powodzeniem wykorzystywać przez wiele lat.

W laptopie zamontowano szybki dysk 512 GB, co powinno wystarczyć większości użytkowników. W przypadku konieczności zwiększenia dostępnej przestrzeni dyskowej możliwe jest zamontowanie dodatkowego dysku wewnętrznego.

Zobacz: Web 3.0

Ergonomia pracy

Ekran wypełnia 88% przestrzeni pokrywy laptopa. Dzięki temu, że producent zastosował matrycę LED IPS o rozdzielczości Full HD komfort pracy jest wysoki. Ekran laptopa dobrze odwzorowuje kolory, a matowa matryca pozwala skupić się na wyświetlanej treści nawet w silnym oświetleniu.

Producent zadbał też o wysoką wygodę pisania na wbudowanej klawiaturze. Pokrywa laptopa posiada specjalną półkę, która podnosi powierzchnię laptopa ponad stół, pochylając klawiaturę i poprawiając komfort pisania. Posiada ona także pełen blok numeryczny, co może być istotne dla osób pracujących z liczbami.

Wyposażenie

Komputer wyposażony jest w baterię o pojemności 37 Wh. Nie jest to rekordowa wielkość, ale dzięki wprowadzonym przez producenta optymalizacjom pozwala nawet na 8 h przeglądania Internetu lub 7 h oglądania wideo przy zmniejszonej jasności ekranu.

Po lewej stronie obudowy znajdziemy 2 porty USB 2.0, natomiast po prawej stronie dodatkowy port USB 3.2 Gen. 1 oraz USB typu C. Dodatkowo znajdują się tam też złącze HDMI 1.4, złącze połączone z wejściem mikrofonowym i wyjście audio, czytnik kart microSD oraz wejście zasilania.

Laptop posiada możliwość połączenia z siecią bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 6 oraz ma wbudowany moduł Bluetooth 5.0. W pokrywie znajduje się także kamerka oraz mikrofon.

Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnej strony marki ASUS.

Total
0
Shares
_podobne artykuły