Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
laptop do 3000

Laptop do 3000 zł – Asus VivoBook 15

Ostatnia aktualizacja 25 marca, 2022

Wybór laptopa może okazać się przytłaczający. Po wejściu na stronę jakiegokolwiek sklepu ukazuje się mnogość firm, modeli oraz wariantów. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, to sprawa tylko z pozoru jest łatwiejsza. Z pewnością masz określone wymagania co do funkcji, które chciałbyś znaleźć w danym modelu. Który laptop do 3000 zł warto wybrać? Proponujemy model ASUS VivoBook 15 (kod producenta K513EA-BQ1988).

Zobacz: NeRF

Podstawowe informacje

ASUS VivoBook 15 niewielki laptop wyposażony w matrycę 15,6 cala. Jest to kompaktowy komputer, ważący zaledwie 1,75 kg oraz o grubości niewiele mniejszej od 2 cm.

Opisywany przez nas model wyposażony jest w procesor Intel Core i5-11357, posiadający 4 rdzenie i taktowany z prędkością do 4.2 GHz. Wydajność procesora wystarczy w zupełności do codziennych zadań biurowych, przeglądania Internetu oraz rozrywki.

W podstawowej wersji komputer wyposażony jest w 8 GB pamięci RAM, natomiast warto niewiele dopłacić (około 150 zł), żeby zwiększyć pamięć do 16 GB. Dzięki temu uzyskamy sprzęt, który będzie można z powodzeniem wykorzystywać przez wiele lat.

W laptopie zamontowano szybki dysk 512 GB, co powinno wystarczyć większości użytkowników. W przypadku konieczności zwiększenia dostępnej przestrzeni dyskowej możliwe jest zamontowanie dodatkowego dysku wewnętrznego.

Zobacz: Web 3.0

Ergonomia pracy

Ekran wypełnia 88% przestrzeni pokrywy laptopa. Dzięki temu, że producent zastosował matrycę LED IPS o rozdzielczości Full HD komfort pracy jest wysoki. Ekran laptopa dobrze odwzorowuje kolory, a matowa matryca pozwala skupić się na wyświetlanej treści nawet w silnym oświetleniu.

Producent zadbał też o wysoką wygodę pisania na wbudowanej klawiaturze. Pokrywa laptopa posiada specjalną półkę, która podnosi powierzchnię laptopa ponad stół, pochylając klawiaturę i poprawiając komfort pisania. Posiada ona także pełen blok numeryczny, co może być istotne dla osób pracujących z liczbami.

Wyposażenie

Komputer wyposażony jest w baterię o pojemności 37 Wh. Nie jest to rekordowa wielkość, ale dzięki wprowadzonym przez producenta optymalizacjom pozwala nawet na 8 h przeglądania Internetu lub 7 h oglądania wideo przy zmniejszonej jasności ekranu.

Po lewej stronie obudowy znajdziemy 2 porty USB 2.0, natomiast po prawej stronie dodatkowy port USB 3.2 Gen. 1 oraz USB typu C. Dodatkowo znajdują się tam też złącze HDMI 1.4, złącze połączone z wejściem mikrofonowym i wyjście audio, czytnik kart microSD oraz wejście zasilania.

Laptop posiada możliwość połączenia z siecią bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 6 oraz ma wbudowany moduł Bluetooth 5.0. W pokrywie znajduje się także kamerka oraz mikrofon.

Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnej strony marki ASUS.

Total
0
Shares
_podobne artykuły