Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
monitor 27 cali

Monitor 27 cali – TOP3 do pracy i rozgrywki

Ostatnia aktualizacja 23 marca, 2022

Praca przy komputerze wymaga zadbania o kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest poczucie komfortu podczas długotrwałego wpatrywania się w ekran, dlatego warto rozważyć monitor 27 cali. Podpowiadamy, jakie modele są aktualnie na topie i czego można się spodziewać, inwestując w monitor o takim rozmiarze.

Sprawdź: Gadżety elektroniczne

Acer Nitro VG270UBMIIPX

Źródło: x-kom.pl

Cena: 1099 zł

Monitor Acer Nitro VG270UBMIIPX posiada rozdzielczość WQHD, która charakteryzuje się o 77% większą liczbą pikseli niż znajduje się w rozdzielczości Full HD. Zapewnia to wysoką czytelność elementów na ekranie, dzięki czemu programista z pewnością odczuje większy komfort podczas wielogodzinnego wpatrywania się w kod. Konstrukcja monitora w typie ZeroFrame pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Docenią to osoby pracujące na wielu oknach. Acer Nitro VG70UBMIIPX sprawdzi się także jako monitor do gier. Wysoka częstotliwość odświeżania gwarantuje brak opóźnień w obrazie, a funkcja Radeon FreeSync pozwala na synchronizację z klatkami renderowanymi przez kartę graficzną.

AOC 27V2Q

Źródło: x-kom.pl

Cena: 909 zł

AOC 27V2Q to monitor o klasie energetycznej D. Dzięki niej zużycie energii będzie niższe niż przy innych modelach o porównywalnych parametrach. Charakteryzuje się zgrabną konstrukcją, więc dobrze się sprawdzi nawet na niewielkim biurku. Matryca IPS umożliwia wysoką jakość wyświetlania pod każdym kątem, co z pewnością docenią projektanci oraz osoby spędzające przed ekranem wiele godzin. Ten monitor także posiada funkcję synchronizacji liczby klatek z częstotliwością odświeżania, co gwarantuje płynność działania przy wymagających czynnościach.

Zobacz: Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł

Acer Nitro EI242QRPBIIPX Curved 

Źródło: x-kom.pl

Cena: 899 zł

Acer Nitro EI242QRPBIIPX Curved to już typowy monitor dla graczy o wysokim poziomie odświeżania obrazu – 144 Hz z możliwością podkręcenia do 165 Hz. Ten model również umożliwia synchronizację częstotliwości odświeżania z liczbą klatek na sekundę dzięki technologii Radeon FreeSync Premium firmy AMD. Zakrzywiony ekran pozwala na większą immersyjność podczas rozgrywki. Technologie Acer BlueLightShield i Flickerless zapewniają wysoki poziom ochrony oczu przed niebieskim światłem. Zaletą monitora jest rozbudowane menu OSD, dzięki któremu można przystosować wyświetlanie do osobistych preferencji.

Monitor 27 cali jest uniwersalne zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Lista modeli będzie uzupełniana i zmieniana w miarę pojawiania się wartych uwagi nowości.

Total
0
Shares
_podobne artykuły