Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
podkładka chłodząca pod laptopa

Podkładka chłodząca pod laptopa – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 26 stycznia, 2023

Podkładka chłodząca pod laptopa to niezbędny dodatek dla każdego, kto pracuje z komputerem przenośnym przy biurku. Podkładka chłodząca pozwala na obniżenie temperatury podzespołów podczas intensywnej pracy. Może to przełożyć się na niższą temperaturę obudowy, a w efekcie lepszy komfort pracy. Jednocześnie podkładka sprawdzi się również podczas pracy z monitorem, jako głównym ekranem i laptopem w roli dodatkowego wyświetlacza. Regulacja wbudowana w podstawkę umożliwi dostosowanie wysokości ekranu do swoich preferencji i dzięki temu laptop może stać się ekranem pomocniczym. Które podstawki warto brać pod uwagę?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Router na kartę SIM

Trust EXTO ECO

Źródło: x-kom.pl

EXTO ECO do stosunkowo niewielka i minimalistyczna podkładka chłodząca pod laptopa wykonana z aluminium. Można jej używać z komputerami o wielkości ekranu od 12,1 cala do 15 cali. Podstawka posiada odchylaną podstawę pod laptopa z ośmioma stopniami regulacji wysokości, dzięki czemu użytkownik może dopasować kąt nachylenia komputera do własnych upodobań.

Producent wyposażył podstawkę w pojedynczy wentylator zasilany z portu USB z wtykiem A. Dzięki licznym otworom powietrze dostarczane przez niego bez przeszkód może dotrzeć do dolnej części obudowy laptopa. Zamontowany wentylator charakteryzuje się sporymi rozmiarami – jego średnica wynosi aż 180 mm. Dzięki temu może pracować na niskich obrotach, co nie wpływa negatywnie na jakość chłodzenia, zapewniając przepływ powietrza o poziomie 87 CFM przy zaledwie 30-35 dB generowanego hałasu.

Cena: 129 zł

Genesis OXID 850 – podkładka chłodząca pod laptopa do dużych urządzeń

podkładka chłodząca pod laptopa
Źródło: x-kom.pl

OXID to podkładka chłodząca pod laptopa przeznaczona do większych laptopów o rozmiarach od 15,6 cala do 17,3 cala. Producent wyposażył ją w aż pięć wentylatorów, z czego cztery mniejsze o średnicy 60 mm odprowadzają ciepłe powietrze spod laptopa. Ich uzupełnienie stanowi jeden większy wentylator o średnicy 140 mm, doprowadzający świeże chłodne powietrze pod komputer. Dzięki trzystopniowej regulacji od 1100 do 2500 obrotów na minutę użytkownik może dostosować siłę chłodzenia do aktualnego obciążenia komputera, jednocześnie ograniczając hałas w mniej wymagających sytuacjach. Uzupełnieniem właściwości chłodzących podstawki jest wbudowany w nią mechanizm regulacji kąta pochylenia oraz możliwość podniesienia laptopa na większą wysokość z wykorzystaniem wbudowanych nóżek.

Cena: 159,90 zł

Zobacz: Windows 11 ISO

Cooler Master NotePal U3 Plus

Źródło: x-kom.pl

NotePal U3 Plus to minimalistyczna podstawka wykonana ze szczotkowanego aluminium. Jest kompatybilna z laptopami o rozmiarach od 13,3 do 17,3 cala. W przeciwieństwie do poprzednich prezentowanych modeli brak w niej systemu regulacji kąta pochylenia oraz wysokości podstawki. Producent wyposażył ją jednak w innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zmieniać położenie trzech dołączonych do zestawu wentylatorów o średnicy 80 mm. Dzięki temu użytkownicy mogą dopasować ich położenie do posiadanego sprzętu, a regulacja prędkości w zakresie od 900 do 1800 obrotów pozwoli na dopasowanie siły nawiewu do aktualnego obciążenia.

Cena: 199 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły