Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
słuchawki bezprzewodowe nauszne

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 9 października, 2023

Słuchawki nauszne to dobry wybór dla osób, które chcą ostrożniej korzystać z możliwości słuchania muzyki ten sposób. Wariant otwarty jest bezpieczniejszy dla słuchu od słuchawek dokanałowych, ponieważ nie wywołuje ciśnienia akustycznego i pozwala na dopływ powietrza do kanału usznego. Słuchawki nauszne zamknięte bardziej izolują od dźwięków zewnętrznych, a dźwięki płynące ze słuchawek nie są kierowane wyłącznie do ucha, tylko w bardziej rozproszony sposób. Które słuchawki bezprzewodowe nauszne warto rozważyć? Sprawdź poniżej.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Które słuchawki bezprzewodowe JBL wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – propozycje

Razer Barracuda X 2022

Źródło: razer.com

Razer Barracuda X 2022 zasługuje na uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, ten model wyposażono w technologię Razer SmartSwitch Dual Wireless, która umożliwia sprawne przełączanie szybkiej łączności w paśmie 2,4 GHz i Bluetooth. To przydatna funkcja, jeśli jesteś użytkownikiem zarówno komputera, smartfona, jak i konsoli. Po drugie, producent deklaruje, że czas pracy wynosi aż do 50 h. A po trzecie, słuchawki wyposażono w przetworniki Razer TriForce, które cechują się 3-częściową konstrukcją i emitują wyraźne soprany, średnie tony oraz basy.

Na uwagę zasługuje tak że fakt, że oprócz możliwości bezprzewodowego słuchania, posiadają także wejście na jacka, więc możemy korzystać z nich również w wariancie przewodowym. W znajdziemy:

  • Kabel do ładowania USB-C
  • Przewód do wyprowadzenia connectora USB do USB-C
  • Kątowy jack

Słuchawki są lekkie i nie będą męczące podczas wielogodzinnego użytkowania. Na nausznikach znajdują się przyciski do sterowania.

Cena 449 zł

Sony WH-1000XM4B

Źródło: sony.pl

Model od Sony to już propozycja z górnej półki. Słuchawki wyposażono w technologię aktywnej redukcji hałasu, która opiera się o działanie dwóch czujników wychwytujących szumy otoczenia. Następnie przetwarzane są przez procesor QN1 HD, który wykorzystuje algorytm dopasowujący redukcję do warunków zewnętrznych.

Ponadto słuchawki dostosowano także do potrzeb osób podróżujących samolotem. Posiadają funkcję kompensacji ciśnienia atmosferycznego, dzięki czemu będą pomocne w redukowaniu negatywnych skutków zmian ciśnienia w kabinie. Docenią to szczególnie wrażliwi na te niedogodności.

Warta uwagi jest również technologia Adaptive Sound Control, która dopasowuje emisję dźwięków do wykrywanej aktywności.

Słuchawki pozwalają na ok. 30 godzin pracy przy uruchomionym trybie redukcji hałasów lub ok. 38 godzin z wyłączonym trybem ANC. 10 minut doładowania zapewnia dodatkowe 5 godzin pracy słuchawek.

Cena: 1299 zł

Zobacz: Słuchawki bezprzewodowe Huawei – polecane modele

SteelSeries Arctis Nova 7

Źródło: steelseries.com

SteelSeries Arctis Nova 7 będą świetną propozycją dla graczy. Model wyposażono w przetworniki High Fidelity, które w połączeniu z Sonarem umożliwiają stworzenie 360-stopniowej przestrzeni dźwiękowej. Dodatkowo słuchawki posiadają funkcję redukcji szumów wspomaganą przez sztuczną inteligencję, a w przypadku rozładowania akumulatora, mają możliwość podpięcia jackiem.

Pod względem budowy prezentują się naprawdę solidnie. Zarówno pasek do regulacji, jak i nauszniki są materiałowe, więc z czasem nie ulegną pokruszeniu, jak w modelach z ekoskórą. W dolnej części nauszników znajdują się przyciski sterowania, również te kompatybilne z grą i czatem.

Deklarowana przez producenta wytrzymałość baterii to ok. 38 h, jednak można wydłużyć ten czas o kolejne 6 h pracy po 15 minutach podładowania.

Cena: 768 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły