Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Tanie tablety do 200 zł – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 18 sierpnia, 2023

Tablet graficzny jest niezbędnym sprzętem do rysowania lub projektowania 3D. Osoby dopiero próbujące swoich sił w grafice nie wiedzą, czy im się to spodoba, dlatego często biorą pod uwagę tanie modele. Dziś przyjrzymy się, które tanie tablety do 200 zł warto wziąć pod uwagę. W tej puli cenowej znajdziemy kilka wartych uwagi urządzeń, które pozwolą na wygodną i efektywną pracę podczas nauki.

Sprawdź: Szkicownik A4 – przyjaciel każdego UI/UX Designera

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Wacom One S

Źródło: wacom.pl

Tablet Wacom One S pozwala na wysoką precyzję pracy dokładnym piórem, które charakteryzuje się dobrym wyważeniem i krótkim czasem reakcji. Dłoń nie męczy się podczas rysowania, piórko jest czułe na różne stopnie nacisku, a ponadto nie wymaga baterii. Tablet jest niezwykle łatwy w konfiguracji z systemem Windows oraz macOS. Po podłączeniu urządzenia pojawi się konfigurator, który przeprowadzi cię przez instalację niezbędnych sterowników. Po instalacji tablet od razu jest gotowy do pracy.

Cena: ok. 200 zł

XP-Pen Star G430S

Źródło: xp-pen.com

Pierwszy z przedstawianych tabletów to połączenie touchpada oraz tabletu piórkowego o obszarze roboczym 101 x 76 mm. Ze względu na swoje niewielkie wymiary szczególnie spodoba się osobom często pracującym na laptopie. Będzie również wygodnym urządzeniem w czasie podróży lub dla osób chcących oszczędzać miejsce na biurku.

Cena: ok. 120 zł

Czytaj też: Dlaczego czyścimy pamięć cache w przeglądarce

Dzięki połączeniu touchpada z piórkiem dotykowym, możliwe jest całkowite zastąpienie myszki w codziennej pracy. Tablet wyposażono w bezbateryjne piórko, które wykrywa aż 8192 poziomy nacisku, a także rozpoznaje nachylenie. Współpracuje z systemami operacyjnymi Windows oraz  MacOS.

Huion HS64

Źródło: huion.com

Huion HS64 to tablet graficzny o polu roboczym 160 x 102 mm oraz o grubości obudowy 8 mm, przez co w przeciwieństwie do poprzednika gorzej sprawdza się w podróży. Powierzchnia tabletu pozwala odwzorować drobne detale oraz zapobiega występowaniu krzywych linii podczas szybkiego rysowania, dzięki zastosowaniu próbkowania pióra z częstotliwością 266 PPS.

Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w 4 przyciski, które pozwalają na przypisanie skrótów klawiszowych lub innych funkcji.

Piórko, w które wyposażono jest tablet, nie wykrywa swojego pochylenia. Niestety to nieco ogranicza jego możliwości wykrywania ruchów. Tablet współpracuje jednak nie tylko z systemami Windows oraz MacOS, ale także z systemem Android, co pozwala na wykorzystanie go także z telefonami lub tabletami.

Cena: ok. 169 zł

Zobacz: Tablety do rysowania – sprawdź propozycje

XP-Pen Deco Fun

Źródło: xp-pen.com

Jeśli piórko tabletu ma także obsługiwać pochylenie, warto rozważyć model XP-Pen Deco Fun. Jest to tablet o takim samym polu roboczym, co poprzednik, czyli 160 x 102 mm.

Od Huiona HS64 różni go brak przycisków pozwalających na przypisanie skrótów. Inne jest także piórko, które oprócz wykrywania 8192 poziomów nacisku rozpoznaje także nachylenie. Urządzenie współpracuje z systemami Windows, MacOS oraz Android.

Cena: od ok. 100 do 216 zł, w zależności od rozmiaru tabletu (XS, S, M L)

Przeglądając oferty sklepów internetowych lub marketów możemy znaleźć także inne tanie tablety do 200 zł, które na pewno spełnią oczekiwania początkującego użytkownika lub osoby wykorzystującej sprzęt hobbystycznie.

Total
0
Shares
_podobne artykuły