Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Tanie tablety do 200 zł – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 9 lipca, 2022

Tablet graficzny jest niezbędnym sprzętem do rysowania lub projektowania 3D. Osoby dopiero próbujące swoich sił w grafice nie wiedzą, czy im się to spodoba, dlatego często biorą pod uwagę tanie modele. Dziś przyjrzymy się, które tanie tablety do 200 zł warto wziąć pod uwagę. W tej puli cenowej znajdziemy kilka wartych uwagi urządzeń, które pozwolą na wygodną i efektywną pracę podczas nauki.

Sprawdź: Szkicownik A4 – przyjaciel każdego UI/UX Designera

XP-Pen Star G430S

Źródło: xp-pen.com

Pierwszy z przedstawianych tabletów to połączenie touchpada oraz tabletu piórkowego o obszarze roboczym 101 x 76 mm. Ze względu na swoje niewielkie wymiary szczególnie spodoba się osobom często pracującym na laptopie. Będzie również wygodnym urządzeniem w czasie podróży lub dla osób chcących oszczędzać miejsce na biurku.

Czytaj też: Dlaczego czyścimy pamięć cache w przeglądarce

Dzięki połączeniu touchpada z piórkiem dotykowym, możliwe jest całkowite zastąpienie myszki w codziennej pracy. Tablet wyposażono w bezbateryjne piórko, które wykrywa aż 8192 poziomy nacisku, a także rozpoznaje nachylenie. Współpracuje z systemami operacyjnymi Windows oraz  MacOS.

Huion HS64

Źródło: huion.com

Huion HS64 to tablet graficzny o polu roboczym 160 x 102 mm oraz o grubości obudowy 8 mm, przez co w przeciwieństwie do poprzednika gorzej sprawdza się w podróży. Powierzchnia tabletu pozwala odwzorować drobne detale oraz zapobiega występowaniu krzywych linii podczas szybkiego rysowania, dzięki zastosowaniu próbkowania pióra z częstotliwością 266 PPS.

Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w 4 przyciski, które pozwalają na przypisanie skrótów klawiszowych lub innych funkcji.

Piórko, w które wyposażono jest tablet, nie wykrywa swojego pochylenia. Niestety to nieco ogranicza jego możliwości wykrywania ruchów. Tablet współpracuje jednak nie tylko z systemami Windows oraz MacOS, ale także z systemem Android, co pozwala na wykorzystanie go także z telefonami lub tabletami.

Zobacz: Tablety do rysowania – sprawdź propozycje

XP-Pen Deco Fun

Źródło: xp-pen.com

Jeśli piórko tabletu ma także obsługiwać pochylenie, warto rozważyć model XP-Pen Deco Fun. Jest to tablet o takim samym polu roboczym, co poprzednik, czyli 160 x 102 mm.

Od Huiona HS64 różni go brak przycisków pozwalających na przypisanie skrótów. Inne jest także piórko, które oprócz wykrywania 8192 poziomów nacisku rozpoznaje także nachylenie. Urządzenie współpracuje z systemami Windows, MacOS oraz Android.

Przeglądając oferty sklepów internetowych lub marketów możemy znaleźć także inne tanie tablety do 200 zł, które na pewno spełnią oczekiwania początkującego użytkownika lub osoby wykorzystującej sprzęt hobbystycznie.

Total
0
Shares
_podobne artykuły