Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
telewizor 50 cali 4k

Telewizor 50 cali 4K – idealne modele dla graczy

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca, 2022

Jeśli chcesz kupić telewizor 50 cali, 4K to minimalna rozdzielczość ekranu, jakiej warto szukać. Ponieważ w większości mieszkań z powodu wielkości pokoju i tak będziesz siedzieć dość blisko ekranu, to dodatkowe piksele na pewno poprawią wrażenia z obrazu. Dzisiaj podpowiemy, jakiego telewizora szukać, żeby dobrze sprawdził się nie tylko przy oglądaniu filmów czy seriali, ale także podczas grania w gry.

Sony KD-50X85J

Źródło: sony.pl

Przedstawiony model firmy Sony wyposażono w matrycę o maksymalnej częstotliwości odświeżania ekranu 100 Hz. Dzięki temu świetnie sprawdzi się podczas grania w gry na najnowszych konsolach obsługujących rozdzielczość 4K. Producent wyposażył telewizor w procesor przetwarzający obraz, który pozwala zredukować zakłócenia i poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Dodatkowo możemy włączyć funkcję Motionflow, która zapobiega smużeniu podczas szybkich scen. Wbudowany w telewizor procesor pozwala także na interpolację odtwarzanego materiału do rozdzielczości 4K.

Telewizor potrafi dostosować jasność ekranu do aktualnego poziomu oświetlenia w pokoju dzięki wykorzystaniu informacji z wbudowanego czujnika oświetlenia. Funkcje inteligentne zapewnia wbudowany w telewizor system Google TV. Poza obsługą wielu formatów multimedialnych pozwala on na odtwarzanie filmów z serwisów Netflix, YouTube oraz Google Play. Filmy i inne treści z urządzeń mobilnych możemy wyświetlać dzięki technologii Chromecast, którą producent wbudował w telewizor.

Sprawdź: Monitor 27 cali – TOP 3 do pracy i rozrywki

Samsung QE50Q80AA

Źródło: samsung.com

Kolejny z prezentowanych przez nas modeli to telewizor firmy Samsung, wyposażony w matrycę wykonaną w technologii QLED. Samsung to jedna z najbardziej znanych firm, wykorzystujących tę technologię. Dzięki kropkom kwantowym obraz jest pełen detali, a ilość wyświetlanych szczegółów oraz jakość kolorów jest znacznie lepsza niż w przypadku tradycyjnych matryc LCD. Producent wyposażył telewizor także w technologię podświetlania strefowego,

Pomimo, że telewizor posiada matrycę z odświeżaniem 60 Hz, to do wyboru mamy wiele funkcji pozwalających poprawić doświadczenia podczas grania. Obok technologii FreeSync Premium Pro, usuwającej szarpanie obrazu możemy włączyć funkcję automatycznego trybu gry, redukującego opóźnienia wyświetlanego obrazu.

Możemy także regulować liczbę wyświetlanych klatek na sekundę oraz aktywować tryb Ultrawide GameView. W tym trybie telewizor o proporcjach 16:9 zmienia się w ekran o stosunku 21:9 lub 32:9, dzięki czemu będziemy mogli doświadczyć ulubionych gier w nowej odsłonie. Do dyspozycji mamy także funkcję upłynniania ruchu do częstotliwości 120 Hz w rozdzielczości 4K.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Ciekawą funkcją, w jaką producent wyposażył urządzenie jest technologia dźwięku podążającego za obiektem. Procesor telewizora analizuje wyświetlany obraz w trybie rzeczywistym i dopasowuje dźwięk do wyświetlanego obrazu, próbując oddać wrażenia słuchowe w taki sposób, jakbyśmy znajdowali się wewnątrz sceny.

Zobacz: Monitor zakrzywiony – idealne modele do pracy i gier

Funkcje smart zapewnia system Tizen TV, umożliwiając nam odtwarzanie multimediów w wielu formatach i korzystanie z integracji z asystentami głosowymi. Możemy także oglądać filmy i seriale z serwisów Netflix, YouTube oraz Smart Things. Dodatkowo możemy nagrywać programy, a także korzystać z funkcji zatrzymywania i przewijania telewizji.

Total
0
Shares
_podobne artykuły