Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Ranking gier na Xbox Series X

Ranking gier na Xbox Series X. Od Halo po Forza Horizon

W co grać na konsolach Xbox Series X lub S? Mamy dla was pozycje absolutnie obowiązkowe! Od Forza Horizon po Halo.

Ostatnia aktualizacja 19 kwietnia, 2022

W co grać na konsolach Xbox Series X lub S? Mamy dla was pozycje absolutnie obowiązkowe!

Świat technologii to również świat gier. Wiele osób chce pracować w branży gamingowej, a w tej branży potrzebni są zarówno programiści, jak i project managerowie czy testerzy. Pracy w sektorze gamingu nie brakuje.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022. Uaktualniono listę gier i informacje o nich.

Zobacz – Szkoła Futuregames: nauka na kierunkach game artist, game designer i game programmer

Jednocześnie kompetencje techniczne to za mało, aby pracować i odnaleźć się w świecie gier. Mówiąc wprost: trzeba też grać. W wymaganiach o pracę może się okazać, że bycie graczem jest tylko mile widziane, ale jeśli nie grasz, a popracujesz w firmie zajmującej się tworzeniem gier, szybko poczujesz, że bardzo odstajesz i wielu rzeczy nie rozumiesz. To tak, jakbyś zatrudnił się w Apple jako inżynier, ale na co dzień nigdy nie korzystał z komputerów Mac czy iPhone’a. I nigdy nie miał do czynienia z systemem macOS czy iOS.

Jeśli więc chcesz grać, zacznij od najlepszych produkcji. Na te kiepskiej jakości szkoda czasu – nikt się na nich nie wzoruje.

Xbox Series X – zestawienie gier

W tym zestawieniu polecamy świetne tytuły na konsolę nowej generacji Microsoft Xbox Series S/X.

Obie konsole zapewniają świetne możliwości i doskonałe efekty wizualne w 4K. Gry na Xboksa możesz kupować oddzielnie lub subskrybować usługę Xbox Game Pass. Kiedy już kupisz Xboksa, odpal takie tytuły jak:

Forza Horizon 5

Ta część, często oceniana przez media gamingowe na 10/10, jest świetną grą na konsolę Xbox Series X. Zapewnia wszystko, co do tej pory było uwielbiane przez fanów, z dodatkowymi ulepszeniami.

Tym razem jeździmy po Meksyku i mamy do dyspozycji ogromny, otwarty “plac zabaw”. Do tego grafika jest tutaj po prostu fenomenalna – zwłaszcza jeśli masz do tego wysokiej jakości telewizor 4K. Jest ona swoistym pokazem mocy, jaką daje ta konsola do gier.

Gdy znudzi ci się już jeżdżenie po miejscach stworzonych przez developerów, zacznij tworzyć własne w trybie EventLab.

Gears 5

Kolejny klasyk gatunku i świetny tytuł na konsole Xbox Series X. Gears 5 prowadzi fanczyzę w fanscynujących nowych kierunkach i rozgrywka ciągle trzyma wysoki poziom. Nadal przebijamy się przez paskudnych kosmitów m.in. z piłą łańcuchową, a tym wieloosobowy jest dokładnie tym, czego można oczekiwać.

Jednocześnie kampania jest znacznie odświeżona w porównaniu do poprzednich części, obejmując sekwencje akcji w otwartych światach. Uniwersum Gears to zdecydowanie coś, co powinien znać każdy posiadacz Xboksa.

Dzięki mocy konsli gra świetnie wygląda i działa w rozdzielczości 4K oferując wydajność do 60 klatek na sekundę. Wykorzystuje ona także możliwości telewizorów z odświeżaniem 120 Hz.

Halo: kolekcja Master Chief

Halo to jedna z najważniejszych marek nie tylko dla konsoli Xbox, ale także dla samej branży gier.

Kiedy pakiet Halo: The Master Chief Collection miał swoją premierę, był dość niedopracowany, by powiedzieć delikatnie. Przez lata doczekał się jednak wielu aktualizacji i obecnie warto go kupić, gdy dopiero zaczynamy przygodę z Halo.

Ciesz się pierwszymi sześcioma kampaniami Halo, a także rozbudowanym trybem dla wielu graczy – wszystko w jednym pakiecie. Halo: The Master Chief Collection jest również dostępna w ramach Xbox Game Pass.

Konsola Xbox Series X pozwala uzyskać rozdzielczość 4K i 120 klatek na sekundę.

Halo Infinite

A jak uporasz się już z kolekcją, wypróbuj najnowszą odsłonę, która miała niedawno premierę.

Halo Infinite przypomina nam, dlaczego oryginał z Xboksa na zawsze zmienił strzelanki dwie dekady temu. Infinite dopracowuje i tak już doskonałą strzelankę Halo i zyskujemy wspaniały tytuł na nowe Xboksy. Mamy tu wszystko, czego trzeba – od otwartego świata po fenomenalny tryb multiplayer. To jedna z tych gier, dla których warto wziąć urlop. Nie żartujemy.

Psychonauts 2

Psychonauts 2 jest kontynuacją hitowej gry z 2005 roku. Platformówka z dynamiczną akcją, przepełniona jest nowatorskimi pomysłami, które trudno spotkać w konkurencyjnych produkcjach.

Świat potrafi wciągnąć jak bagno. Korzystanie z mocy parapsychicznych, w tym także wnikanie do umysłów innych ludzi może uzależnić.

Gra dostępna jest w ramach abonamentu Game Pass, a także na PC.

Sea of Thieves

Sea of Thieves jest grą, która stała się jedną z wiodących pozycji ekskluzywnych dla Xbox. Jest to swego rodzaju symulator bycia piratem. Pozwala pływać po morzach i oceanach w poszukiwaniu sławy i fortuny. Samemu decydujesz, czy chcesz łupić, walczyć, żeglować, czy odkrywać nieznane terytoria.

Napotykając inne załogi, decydujesz, czy będziesz z nimi wojować, czy zawrzesz przyjaźnie i razem przemierzycie bezmiar wód oceanicznych.

Na Xbox Series X działa w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Można ją kupić lub grać w ramach abonamentu Game Pass.

Zobacz: Darmowa muzyka do filmów

Źródło: materiały wideo, YouTube

Total
0
Shares
_podobne artykuły